RESİMSANATTAN

Sıradışı genç bir Sanatçının ‘Sıradışı’ Sergisi

Genç Ressam Veysel Deneç’in ‘Sıradışı’ isimli sergisi Kadıköy Yengeç Sanat Evi’nde…

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarım Bölümü mezunu olan, aynı zamanda usta sanatçı Erol Deneç‘in oğlu hem müzisyen hem ressam Veysel Deneç‘in ‘Sıradışı’ isimli sergisi Kadıköy Yengeç Sanatevi‘nde açıldı. Sergide, sanatçının resim ve seramik işleri yer alırken bir de ‘ayna’ işi bulunuyor.

Fotografik renk armonisini soyut kompozisyonlar içerisinde kullanırken oluşan dinamizmden hoşlandığını belirten genç sanatçı, ‘ayna’ işinde de ölüm ve yeniden doğuşu anlatmaya çalıştığını belirtti. Veysel Deneç, sanat hayatında babasını örnek alıp almadığı şeklinde yöneltilen soruya da; ‘Deneç kimseyi örnek almaz, kişiliğine terstir. Çocukluğunda örnek aldığını düşündüğü kahramanlar (Bruce Lee, Elvis Presley) bile aslında sadece onun kişiliğinin belli yönlerini ortaya çıkardıkları için onun ilgisini çekmiştir. Yani o kimseyi örnek almak istemez. Deneç örnek almanın ızdırap verici olduğunu düşünür. Örnek alma düşüncesinin onu kendinden uzaklaştırdığını düşünür.’ şeklinde ‘sıradışı’ bir cevap verdi.

Sergi açılışında sanatseverlere gitarıyla müzik ziyafeti de yaşatan genç sanatçı Veysel Deneç‘in sergisini 22 Ekim 2017 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

Yengeç Sanat Evi
Caferağa mah. Bahariye Cad. Kuzukestane Sk. No: 1/A (Kaymakamlık Yanı)
Kadıköy / İSTANBUL

Giriş ücretsizdir.

Başa dön tuşu