SANATTANTİYATRO

Süt Kardeşler Oyununda Bayrak Değişimi

İlk olarak usta sanatçımız Nejat Uygur’un sahneye koyduğu Süt Kardeşler oyunu, Nejat Usta’nın esintileri ile Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu tarafından günümüz yorumuyla sahneleniyor. 

Geçen hafta Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında, Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenecek oyun, Bartın’da yaşanan elim maden kazası nedeniyle ertelenmişti.

Bir hafta sonra tekrar Taksim Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenecek oyun için biletler çoktan tükenmişti. Nejat Usta’nın yanında yetişmiş iki usta isim Süheyl – Behzat Uygur ve başarılı oyuncularla sahnelenen oyun, seyircilerin uzun alkışları ile son buldu.

Oyun bitimi duygusal anlar yaşandı. Altı yıldır Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu ile birlikteliğini sürdüren oyuncu Emine Ün, Süt Kardeşler oyun kadrosundan ayrıldığını duyurdu. Yeni başlayacağı proje nedeniyle ayrıldığını ve çok üzgün olduğunu söylerken göz yaşlarına hakim olamadı. Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu’nun kendisi için bir aile olduğunu ve bu aileden ayrılmanın çok zor olduğunu söyledi.

Emine Ün yerine yine podyumlardan bildiğimiz ve çeşitli oyunlarda rol almış Deniz Pulaş rol alacak.

Süt Kardeşler Oyununda Bayrak Değişimi

Haber-Fotoğraflar-Video: Nasuh Bektaş 

Süt Kardeşler Oyununda Bayrak Değişimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu