KİTAP

Tanrı Vermiş Pırasa Hiç Yenir mi Yarasa!?

“Bir gün corona geldi ve hiçbir şey eskisi gibi olmadı.
Ölümler, yoğun bakımlar, maske ve eldivenler, sosyal mesafeler… Nedenini araştıran herkes gözünü Çin’e dikmiş aynı merakla soruyordu…
Yaratıcı Türk zekâsı tek cümlede neden sonuç ilişkisini bir pazar esnafının gözünden tek cümlede özetleyiveriyordu: Tanrı vermiş pırasa, hiç yenir mi yarasa?”

“Tanrı vermiş pırasa, hiç yenir mi yarasa?” Türkiye’deki sağlık sistemine ve kriz yönetimine dair hasar tespit raporu niteliğinde. Metin Uca, şahsına münhasır muzip ve eleştirel üslubuyla, değişen hayatlarımız, alışkanlıklarımız ve nedeni konusunda inanılmaz komplo iddiaları ve cevap sanılan cevapları yani coronanın Türkiye yolculuğunu anlatıyor.

Sokağa çıkmak kimlere, ne zaman, ne kadar yasak?
Corona hafta sonları daha mı çok bulaşıyor?
Uçak yolculuğunda zararsız olan corona, kültür etkinliklerinde niye saldırganlaşıyor?

Ev içlerinden tarihin derinliklerine, sanattaki corona ve salgın izlerinden geçmiş günlerin ağzımızı birkaç karış açık bırakacak tedavi yöntemlerine, CoronaTurca renklerinden salgının hiç bilinmeyen yönlerine, bu küçücük virüsün öyküsünü okumak isterseniz maskelerinizi takın, sosyal mesafenizi alın ve kendinizi sayfalara bırakın.

Yayınevi: İnkılap Kitabevi
Editör :
 Mehmet Bozkurt
Kapak Tasarım : Gilas Coşkun
Katkıda Bulunan (İçerik) : Şenol Alanbay
Hazırlayan : Günnur Aksakal
Sayfa Sayısı: 204
Basım Tarihi: Ağustos 2020
Fiyat: 20 TL

Metin Uca instagram sayfasından kitabını böyle tanıttı:

View this post on Instagram

“Tanrı Vermiş Pırasa, Hiç Yenir mi Yarasa?” sizlere oldukça tanıdık gelecek, yakın tarihe dair özgün anlatılardan biri olarak raflarda yer aldı. Dünyayı etki altına alan salgın hastalıkların tarihsel ve siyasal yansımalarının bir panoramasını oluşturdum; Türkiye’nin kendine özgü korona hallerini hınzır bir dille karşınıza getiriyorum. “Tanrı Vermiş Pırasa, Hiç Yenir mi Yarasa? “ bugünden itibaren ön siparişte. 13 Ağustos’ta kitap satılan her yerde… dr.com.tr'de ve inkilap.com'da kitaba imzalı olarak ulaşabilirsiniz. Online olarak dr.com.tr, idefix.com, hepsiburada.com, kitapyurdu.com ve inkilap.com adreslerinden de satın alabilirsiniz. 🖌📕 @inkilapkitabevi #kitap #yenikitap #CoronaTurca #Corona #metinuca #TanrıVermişPırasaHiçYenirmiYarasa #kitap #bilgi #kitaplar #edebiyat #yazar #kitapönerisi #idefix #inkılapkitabevi #kitapyurdu #hepsiburada #drdunyasi

A post shared by Metin Uca (@metinuca1) on

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı