SANATTANTİYATRO

‘Tiyatro Ayna’nın yeni oyunu: ‘Aşk Kalıcıdır’

Tuna Kiremitçi’nin 17 dile çevrilmiş romanı “Dualar Kalıcıdır”, “Aşk Kalıcıdır” adıyla ve Dilek Türker’in usta oyunculuğuyla sahneye taşınıyor! Tiyatro Ayna tarafından sahneye konan “Aşk Kalıcıdır” oyunu, Taksim Innpera Hotel’de bir basın toplantısı ile tanıtıldı.

Uluslararası Lions Dernekleri 118-E Yönetim Çevresi Federasyonu ve LİSES Vakfı organizasyonunda gerçekleştirilen basın toplantısına Şair ve Müzisyen Tuna Kiremitçi, Duayen Sanatçı Dilek Türker ve Damla Cercisoğlu katılım gösterdi.

Tuna Kiremitçi “Dualar Kalıcıdır” isimli romanının tiyatro sahnesine taşınmasından duyduğu mutluluğu belirtirken, “İnsan ancak ölünce yazar olur derler. Yaşarken, kendimi yazar gibi hissettirdiler. Müteşekkirim” ifadelerini kullandı.

Âşık olmadığı hiçbir projeye evet demediğini belirten Dilek Türker ise, “İki kadın bu hikâyenin içerisinde varlıklarını keşfederken; dil, din, ırk, coğrafya ve farklı kültürlerin sevginin, barışın ve aşkın önünde duramayacağını bu oyun ile bir kez daha anlatmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Aşk Kalıcıdır”, İkinci Dünya Savaşı sırasında İstanbul’a sığınarak hayatta kalmış Viyanalı bir Yahudi olan Rosella Galante ile kendi yolunu bulmaya çalışan Pelin adlı bir genç kızın dostluğunu ve hayatlarının kesişmesini konu alıyor. Hakan Altıner’in yönettiği “Aşk Kalıcıdır”da Dilek Türker, Damla Cercisoğlu ve Aslıhan İşcan rol alıyor.

Işık tasarımını Nejat Karaorman’ın, efekt tasarımını Metin Hoşgül’ün yaptığı oyunun dekor tasarımı ise Cihan Aşar’a ait.

“Aşk Kalıcıdır”ın galası 24 Ocak 2019 Perşembe akşamı Grand Pera’da gerçekleşecek.

Oyun Programı

? 7 Şubat Caddebostan Kültür Merkezi
? 10 Şubat Akatlar Kültür Merkezi
? 13 Şubat Akatlar Kültür Merkezi
? 20 Şubat Akatlar Kültür Merkezi
? 5 Mart Grand Pera Emek Sahnesi
? 24 Mart Akatlar Kültür Merkezi
? 2 Nisan Grand Pera Emek Sahnesi
? 19 Nisan Akatlar Kültür Merkezi

Oyun biletleri gişelerden ve Biletix’ten temin edilebilir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı