GenelTİYATRO

Türkan Saylan ve Türkel Minibaş Doğum Günlerinde Anıldılar.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kurucusu ve uzun yıllar Genel başkanlığını yapan, ülkemize çok büyük emekleri geçen Prof. Dr. Türkan Saylan ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne emek vermiş, Genel Başkan Yardımcılığı yapmış Prof. Dr. Türkel Minibaş doğum günlerinde düzenlenen etkinlikle anıldılar.

Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenen doğum günü anma programına başta Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel ve Çağdaş Yaşam ailesi katıldı.

Program Türkan Saylan’ın ve Türkel Minibaş’ın anlatıldığı video gösterimi ile başladı. Daha sonra Müzik dinletisi ile Türkan Saylan’dan Gençlere Mektup / Lale Platin, Türkan Saylan’a Mektup / Ceyda Çivi, Türkel Minibaş’tan Mektup / Ebru Arslan, Türkel Minibaş’a Mektup / Garip Başakçı tarafından okundu.

Müzik dinletisi, çağdaş yaşam gençlerinden oluşan Çağdaş Trio, Çello Dilan Azad, flüt Nurevşan Kırçiçek, Gitar Altuğ Özşekerci tarafından sunuldu. Programı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin burslu öğrencilerinden Melike Külcü sundu.

Mektup sunumlarından sonra Dilek Türker-Tiyatro Ayna tarafından “Aşk Kalıcıdır” tiyatro oyunu sahnelendi. İzleyiciler tarafından beğenilen oyun ayakta alkışlandı. Oyun sonrası Dilek Türker’in konuşması salonda duygulu anlar yaşattı. Dilek Türker, Türkan Saylan ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine teşekkürlerini sundu ve her zaman emrinde olduğunu söyledi.

Program Ayşe Yüksel’in katılımcılara çiçek takdimi ile sonlandı.

Haber-Fotoğraf-Video: Nasuh Bektaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu