ETKİNLİKLERTİYATRO OYUNLARI

‘Türkün Ateşle İmtihanı’ MSKM’de

“Türkün Ateşle İmtihanı” MSKM’de izleyici ile buluşuyor!
Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi, Halide Edip Adıvar’ın ölümsüz eseri “Türkün Ateşle İmtihanı” oyunuyla perdelerini açıyor. Tiyatro Ayna tarafından sahnelenen oyunun yönetmenliğini Hakan Altıner üstleniyor. Oyuncu kadrosunda Dilek Türker ve Tayfun Yılmaz’ın yer aldığı oyunun müzikleri Tuluyhan Uğurlu’ya ait.

Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sahnelenecek oyuna pandemi kurallarına uygun olarak izleyici de alınacak. 25 Ekim Pazartesi gününden itibaren satışa çıkacak oyunun biletleri 10 lira karşılığında  www.kultursanat.atasehir.bel.tr adresinden ve MSKM Gişe’den satın alınabilecek. 

Oyunun Konusu

Anılarına yazdığı önsözde “Anlatacaklarım basit şeylerdir..” diye başlayan Halide Edip Adıvar, yüzlerce sayfa boyunca, İzmir’in işgali ile başlayıp, kurtuluşu ile arasına sığan dönemde; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, onlarca insanın canları pahasına, bu vatanı nasıl kurtardıklarını, yalın ve tarafsız bir dille anlatıyor. Dilek Türker’in, Halide’nin, anılarını yazdığı yaşlılığını ve gençliğini canlandıracağı, iki kişilik oyunda; erkek oyuncu da, Mustafa Kemal’den, Adnan Adıvar ve İsmet Paşa’ya kadar uzanan farklı kişileri hayata geçiriyor.

Tarih: 5 Kasım 2021 Cuma
Saat: 20.30
Yer: Mustafa Saffet Kültür Merkezi – MSKM
Bilet Fiyatı: 10

Oyunlaştıran ve Yöneten: Hakan Altıner
Oynayanlar: Dilek Türker, Tayfun Yılmaz
Özgün Müzik: Tuluyhan Uğurlu
Dekor Tasarımı: Cihan Aşar
Kostüm Tasarımı: Nihal Kaplangı
Işık Tasarımı: Nejat Karaorman
Resim: Ertuğrul Ateş
Fotoğraflar: Melih Berk

Türk’ün Ateşle İmtihanı

‘Türk’ün Ateşle İmtihanı’ Oyununun Galası Yapıldı

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı