SANATTANTİYATRO

Ulusal Tiyatro Sahne Eseri Ödülleri Sahiplerini Buldu.

Kadıköy Belediyesi’nin bu yıl ikinci kez düzenlediği Ulusal Tiyatro Sahne Eseri (Oyun) Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.

Ödüller, Moda Sahnesi‘nde gerçekleşen ödül töreni ile sahiplerine takdim edildi. Ödül törenine, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, sanatçılarımızdan Tamer Levent, Zihni Göktay, Metin Zakoğlu, Timur Acar, Cansu Fırıncı, Harun Güzeloğlu, Esin Aslan ve sanatseverler katıldı.

Tiyatro Sahne Eseri (Oyun) Yarışması ödüllerinin jüri üyeleri, Orhan Alkaya, Cevat Çapan, Bilgesu Erenus, Yücel Erten, Beliz Güçbilmez, Dikmen Gürün ve Nesrin Kazankaya; ön seçici kurulunda ise Levent Aras, Günay Ertekin ve Sinem Özlek tarafından oluşmuştur. Jüri üyelerinin yaptığı değerlendirme sonucunda dört eser ödüle değer görüldü.

“İnsan Hüznü” adlı oyunuyla Mehmet Selçuk Bilge‘ye Birincilik Ödülü Zihni Göktay tarafından verildi. “Huzur Apartmanı” adlı oyunuyla Aslı Ayhan‘a İkincilik Ödülü Demet Taner tarafından verildi. Üçüncülük ödülü iki eser arasında paylaştırıldı. “Babaannemin İlk Twit’i” adlı eseriyle Nedim Saban‘a Günay Ertekin tarafından ve “Benim Annem Cumartesi” adlı oyunuyla Cihan Çakan‘a Üçüncülük Ödülü Timur Acar tarafından verildi.

Ödül töreninde, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu yaptığı konuşmada, Kadıköy’ün dünyada yaşanılabilir kentler sıralamasında 43. sırada olduğunu hatırlattı. Bunda da Kadıköy’de sanata ve tiyatroya büyük önem vermelerinin payı olduğunu ve sanatçılarla, tiyatro sahneleri ile dayanışma içinde olduklarını söyledi.

Zihni Göktay yaptığı konuşmada, ‘Tiyatro Eseri’ yazmanın önemine değindi ve tiyatro eseri yazanları kutladı. Kadıköy Belediyesi’nin ‘Tiyatro Eseri’ yazımı için ödül vermesinin çok önemli olduğunu vurguladı.

Ödül töreni, ödüllerin takdimi sonrası ‘Komik Günler’ adlı müzik grubunun verdiği konserle son buldu.

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Başa dön tuşu