ETKİNLİKLER

Uluslararası TSM Koro Festivali

ULUSLARARASI TÜRK SANAT MÜZİĞİ KORO FESTİVALİ “KOROLAR”I ANTALYA’DA  BULUŞTURUYOR

Türk Sanat Müziği’nin uluslararası boyutta ele alınacağı, koroların, ünlü sanatçıların, üstadların ve müzik sevenlerin bir araya geleceği Uluslararası TSM Koro Festivali’nin ilki  11-14 Nisan 2019 tarihlerinde Antalya Belek’de  düzenlenecek. Çeşitli  ülkelerde  mevcut  olan sayıları  binlerle ifade edilen  korolara destek olmayı ve gençlere Türk Sanat Müziğimizi tanıtmayı hedefleyen Festivalin sanat direktörlüğünü TRT sanatçısı Cengizhan Sönmez yapıyor. Çok zengin bir içerikle hazırlanan Festivalde;  paneller, söyleşiler, virtüöz dinletileri, amatör korolar ve profesyonel sanatçıların  konserlerinin yanısıra müzik enstrümanları, müzik kitapları ve az yapım standları ve atölye çalışmaları da yer alıyor.

Detaylı programın www.tsmkorofest.com adresinden incelenebileceği Uluslararası TSM Koro Festivali Türk Sanat Müziği tutkunu Ayşe Öztürk’ün başkanlığında ki Komite tarafından düzenleniyor. Festival Komitesinde sanatçılar, akademisyenler, iş insanları yer alıyor. Festivalin ana destekçisi Palet Lojistik ve HDH  şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Türk Sanat Müziği sevgisiyle tanınan genç iş insanı Erhan Özdemir. BEZE  Stratejik İletişim Grubu da Festivalin destekleyicisi olarak çözüm ortağıdır.

Yurtiçi ve yurtdışından katılan koroların kendilerini tanıtma fırsatı bulacağı Uluslararası TSM Koro Festivali’nde Kültür Bakanlığı Sanatçıları, TRT Sanatçıları ve Türk sanat müziği üstadları seyircisiyle buluşacak. Zekai Tunca, Munip Utandı, Tahir Aydoğdu, Fahrettin Yarkın, Talat Er, Derya Türkan, Hasan Esen, Murat Salim Tokaç, Çiğdem Gürdal, Uğur Işık, Gülşah Sönmez ve Cengizhan Sönmez gibi  ünlü sanatçıların katılacağı  festivali TRT, Tümfed ve Mesam da destekliyor.

Koroların yanı sıra sanat müziğine gönül verenlerin bireysel katılımına da açık olan Festivalde “Makamdan Şifaya” kitabının yazarları  Prof.Dr.Levent Öztürk, Muharrem Fadıl Atik ve Halil Erseven, bilimsel verilerle hazırladıkları kitap içeriğini anlatacak. Bestekar ve güftekarla söyleşi oturumunda ise Hüseyin Balkancı, Talat Er, Zekai Tunca, Hasan Esen ve  Mesam’dan Ali Haydar Timisi yer alacak.

www.tsmkorofest.com
www.facebook.com/tsmkorofestivali
www.instagram.com/tsmkorofestivali

Başa dön tuşu