KİTAP

Ümit Kaftancıoğlu, ölümünün 37. Yılında adına düzenlenen Öykü Yarışması ile anıldı.

13’üncüsü düzenlenen Ümit Kaftancıoğlu Öykü Yarışması ödüllerinin verilmesi ve anma gecesi Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Ödüllerin dağıtıldığı anma gecesine, öykü yarışmasının seçici jürisi, ödül alan yarışmacılar, Ümit Kaftancıoğlu’nun ailesi, Mv. Dr.Ali Şeker, Mv.İlhan Cihaner, Bakırköy Bld.Bşk. Dr.Bülent Kerimoğlu, Gazeteci Enver Aysever, Balyoz Kumpası maruz kalmış Hayırlı Konvoy üyesi emekli Tümamiral Fikret Güneş, Hayırlı Konvoydan Nasuh Bektaş, siyasiler, basın mensupları ve Ümit Kaftancıoğlu’nun dostları katıldı.

Anma gecesi, Ümit Kaftancıoğlu‘nun tanıtan bir belgeselin gösterimi ile başladı. Gecede sırayla Gazeteci Enver Aysever, Emekli Tümamiral Fikret Güneş, Seçici jüri adına yazar  Öner yağcı, Bakırköy Bld.Bşk.Dr.Bülent Kerimoğlu konuşma yaptılar.

Konuşmalardan sonra yarışmada mansiyon ödülü ve dereceye giren yarışmacılara ödülleri dağıtıldı. Ödül dağıtımında Mv.İlhan Cihaner ve Mv.Ali Şeker kısa bir konuşma yaptılar. Ödül alan ve ödülleri takdim edenlerin toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Ödüllerin verilmesinden sonra Halk Ozanı Mürsel Sinan‘ın dinletisi vardı. Müzik dinletisinden sonra kapanış konuşmasını Ümit Kaftancıoğlu’nun oğlu Ali Naki Kaftancıoğlu yaptı. Gece bu konuşma ile son buldu.

Her yıl olduğu gibi öykü yarışmasında dereceye girenlerin öykülerinden oluşan, Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri – 2017  “Guluk”  kitabı da okuyuculara sunuldu.

Yarışmada dereceye girenler;

Birincilik

Guluk” adlı öyküsü ile Mehmet Akif Duman

İkincilik

“Bıçak Sırtı Kir” adlı öyküsü ile Sevgi Ünal

Üçüncülük

“Oğullar, Kediler, Kelimeler” adlı öyküsü ile Ertan Meyan

Mansiyon

“Siz Hiç Bir Kargayla…” adlı öyküsü ile Hakan Unutmaz, “Sığınak” adlı öyküsü ile Osman Gür, “Kar Kuşları” adlı öyküsü ile Fergunde Sever, “Çocukluğumun Yaylası” adlı öyküsü ile Turan Ali Çağlar, “Yahya” adlı öyküsü ile Atiye Güner Tümüklü, “Batık Kentin Çıkmazı” adlı öyküsü ile Güldem Şahan, “Karasinekten Vahşi Kurtlar Yaratmak” adlı öykü ile Yıldız Kurt dereceye girmiştir.

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş
Twitter: @nasuhbektas

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı