ETKİNLİKLERKÜLTÜREL MİRAS

Üsküdar Lions Kulübü Kozyatağı Kültür Merkezi Seminer – Türkolog Ali Canip Olgunlu “ANADOLU KÜLTÜR TARİHİ ÜZERİNE”

Anadolu’nun her köşesini büyük bir aşkla anlatan, 26 yıldır Anadolu’yu dolaşan, bu topraklara aşık Türkolog Ali Canip Olgunlu’nun,
Lions 118 Y Federasyonu Kültür ve Sanat Komitesi desteği ile Üsküdar Lions Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleşecek “ANADOLU KÜLTÜR TARİHİ ÜZERİNE” başlıklı söyleşisi Kozyatağı Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

”12 bin yıllık bir tarihe Anadolu’dan başka Dünyanın hiçbir coğrafyası sahip değil! Hitit de biziz, Urartu da biziz, Selçuklu da biziz, Roma da biziz. Anadolu, Batı’nın da en doğusunda, Doğu’nun da en batısında. Bizim hem Batı tarafımız var hem Doğu. Doğu da biziz, Batı da biziz, hepsi biziz.”
Ali Canip Olgunlu

Konuşmacı: Türkolog Ali Canip Olgunlu
Yer: Kozyatağı Kültür Merkezi Konferans Salonu
Tarih: 21.03.2019
Saat: 19:30

Ali Canip Olgunlu Kimdir?
Araştırmacı yazar Ali Canip Olgunlu, Mimar Sinan Üniversitesi Türkoloji bölümü mezunudur. Anadolu medeniyetleri, kültürü ve tasavvuf üzerine odaklanarak yaptığı çalışmalar ile bilinen Ali Canip Olgunlu, 1989 yılından beri Anadolu’nun evrensel değerleri üzerine inceleme ve araştırmalar yürütmekte, bulgu ve deneyimlerini çeşitli seminer programları ve konferanslar ile paylaşmaktadır. Tasavvuf öğretisi yazarın temel ilgi alanı olup, çeşitli kültür merkezlerinde bu konu üzerine seminerler vermektedir. Yaklaşık yirmi yıldan günümüze kadar Anadolu kültür tarihi konuları içerisine giren bir çok alan üzerine yaptığı çalışmaları on ayrı kitap üzerinden yayınlamıştır.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı