MÜZİKSANATTAN

“YARININ KADIN YILDIZLARI” BELİRLENDİ

47. İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİ 14 GENÇ KADIN MÜZİSYENE DESTEK VERECEK.

47. İstanbul Müzik Festivali kapsamında, TSKB (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası) işbirliğiyle geçtiğimiz yıl hayata geçirilen “Yarının Kadın Yıldızları” destek fonundan faydalanmaya hak kazanan 14 genç kadın müzisyen belirlendi. Klasik müziğin farklı alanlarından üstün yetenekli kadın müzisyenlere destek olmayı amaçlayan projenin tüm bilet gelirlerinin de aktarılacağı destek fonu; genç kadın müzisyenlere uluslararası arenada yeni ufuklar açmayı hedefliyor. 1990 yılından bu yana İstanbul Müzik Festivali’ni destekleyen TSKB, kadının güçlenmesi yönündeki sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında ‘’Yarının Kadın Yıldızları’’ projesinde ‘’Eğitim Destek Fonu Sponsoru’’ olarak yer alıyor.

Genç kadın müzisyenlerin başvuruları, İKSV Genel Müdür Yardımcısı ve müzikolog Yeşim Gürer Oymak başkanlığında, keman sanatçısı ve orkestra şefi Hakan Şensoy, piyanist ikili Ufuk & Bahar Dördüncü, klarnet sanatçısı Ayşegül Kirmanoğlu ve besteci Özkan Manav’dan oluşan seçici kurul tarafından değerlendirildi.

Destek almaya hak kazanan müzisyenler:

 • Berfin Saysel, arp
 • Deniz Şensoy, keman
 • Duru Önhon, keman
 • Ece Özer, fagot
 • Elif Ece Cansever, keman
 • Esengül Yıldız, keman
 • Hacer Cansu Yüksel, klarnet
 • İdil Pulat, viyolonsel
 • İdil Sezer, viyola
 • Müge Sak, keman
 • Nilüfer Sude Güçlü, keman
 • Pelinnur Işıkçı, piyano
 • Sevgi Varol, fagot
 • Sinem Karasu, viyolonsel

Seçici Kurul tarafından desteğe değer bulunan adaylardan bazılarının yer alacağı konser, 25 Haziran Salı günü Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’da gerçekleştirilecek ve kemanın duayeni Ayla Erduran’ın da kanaat önderi ve konuk sanatçı olarak sahneye çıkacağı Yarının Kadın Yıldızları konserinde dinleyicilerle buluşacak.

Konsere Doğru Etkinlikleri kapsamında ise gazeteci-yazar Murat Yetkin moderatörlüğünde, milli paralimpik atlet Öznur Alamur ve Stanford Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Gözde Durmuş’un kişisel başarı hikâyelerini anlatacakları bir söyleşi de gerçekleştirilecek.

Yarının Kadın Yıldızları’na destek olmak isteyen dinleyiciler için bilet kategorileri:

Projenin destekçileri arasında yer almak ve bu umut dolu konserin unutulmaz anlarına tanıklık etmek isteyenler için konser bilet fiyatları 500 TL (platin destek), 250 TL (altın destek), 150, 75 ve 35 TL (öğrenci) olarak değişiyor.

Biletler, Biletix satış kanalları ve İKSV ana gişeden (Pazar günü hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında, hizmet bedeli olmadan) satın alınabilir.

47. İstanbul Müzik Festivali Bu Yıl “Var Olmanın Karanlığı, Var Olmanın Aydınlığı” Temasıyla Müzikseverlerle Buluşuyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 47. İstanbul Müzik Festivali, 11-30 Haziran tarihileri arasında E.C.A. Presdöküm Sanayii A.Ş. sponsorluğunda Barok müziğin devlerinden 20. yüzyılın en çarpıcı bestecilerine, cazdan Osmanlı klasik müzik geleneğinin zenginliklerine 150 eserle 15 farklı mekânda 22 konsere ev sahipliği yapıyor.

TSKB (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası) İstanbul Müzik Festivali’ne verdiği desteği fırsat eşitliğine odaklanan bir alana taşıyor

TSKB (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası),  İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen Müzik Festivali kapsamındaki konserlere 1990 yılından bu yana destek veriyor. Son yıllarda özellikle kadın istihdamı ve fırsat eşitliği alanında geliştirdiği finansal destekleri farkındalık ve kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle güçlendiren TSKB, İKSV ile birlikte geliştirdikleri ‘’Yarının Kadın Yıldızları’’ projesinde Eğitim Destek Fonu Sponsoru olarak yer alıyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı