ETKİNLİKLERSANATTANTİYATROTİYATRO OYUNLARI

Yasaklı Oyun ‘Çıkmaz Sokak’ 115 Yıl Sonra Sahnede

Şişli Tiyatrosu’nun yeni sezon oyunu Çıkmaz Sokak tiyatroseverler ile buluşmaya başladı.

1907 yılında yazar Şahabettin Süleyman tarafından kaleme alınan ve yazıldığı dönemde oynanmasına izin verilmeyerek yasaklanan Çıkmaz Sokak adlı oyun seyirci ile buluşmaya başladı. Tiyatro tarihimizde bir ilki başaran ve yazarının ölümünden yıllar sonra sahneye taşınan oyunun yönetmen koltuğunda ise Orijinal Günahlar, Market, Etik Nedir, Komik-i Şehir Naşit Bey gibi oyunlarıyla tanınan yazar-yönetmen Gökhan Erarslan bulunuyor.

Osmanlı’da meşrutiyetin ayak seslerinin duyulduğu ve kişisel haklar ile özgürlüklerin tartışıldığı bir ortamda, kadın olmak ve aşk üzerine bir dram sunan Çıkmaz Sokak bugüne değin tiyatro tarihimizde hiç sahnelenmemiş ender oyunlardandır. Yazıldığı dönemde büyük ses getirmesine rağmen sahneye konmayan, 115 yıl sonra ilk kez Şişli Tiyatrosu tarafından cesurca sahnelenecek olan bu oyunda sekiz kadın oyuncu, aşkın yasak dinlemeyen haline ses olacak. Oyundaki tüm karakterlere kadın oyuncuların hayat veriyor olması dikkat çekici bir yorum
olarak göze çarpıyor.

Yasaklı Oyun 'Çıkmaz Sokak' 115 Yıl Sonra Sahnede

Yapımcılığını Mustafa Kalkan’ın üstlendiği oyunun oyuncu kadrosunda Deniz İnanç, Hafize Başak, Özge Deniz Asyalıoğlu, Sevim Erdoğan, Sezin Mutaf, Şerife Letifoğlu, Şeyda Merve Kölük, Zeynep Ece Büyüklale bulunuyor.

4 Kasım’da prömiyer yapan oyun 12 Kasım Cumartesi saat 20.30’da ve 30 Kasım Çarşamba günü saat 20.30’da yine Şişli Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Aralık ayı programı için Şişli Tiyatrosu sosyal medya hesapları takip edilebilir.

Biletler Biletinial ve Passo internet sitelerinde ve gişede.

Yasaklı Oyun 'Çıkmaz Sokak' 115 Yıl Sonra Sahnede

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu