RESİMSANATTAN

“Zeytin Kadınları” Sergisi açıldı.

Sanatçı Mehmet Emin Erdoğdu “Zeytin Kadınları” sergisi ile Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu.

“Kadınıma Dokunma”& “Zeytinime Dokunma” sloganlarıyla desteklenen sergi; zeytinliklere ve kadınlara uygulanan şiddete dikkat çekmeyi amaçlıyor.

02 Ağustos 2017 saat: 18:00’da açılış kokteyli gerçekleştirilen sergiye sanatseverin ilgisi yoğundu.

Sanatçı Erdoğdu, sergi ile ilgili duygularını şöyle aktardı:
” Zeytin ağacının dokusu ve yaşanmış yılların;doğanın estetik mükemmelliğinin bana verdiği duygu selinde hazırladım eserlerimi. Ben çok keyif alarak yaptım resimlerimi. Resimlerimi hep kendim için yaparım. Bittikten sonra artık benim değillerdir. Sanatseverlerin de eserlerimi izlerken aynı coşkuyu hissetmelerini diliyorum.”

 Sergi 19 Ağustos 2017 tarihine kadar Orhan Peker Sanat Galerisi‘nde ziyaret edilebilir.

Mehmet Emin Erdoğdu Kimdir?

M. Emin Erdoğdu, 70’li yıllarda Akşehir öğretmen okulundaki resim öğretmeni İsmet Şen’in desteği ile resime yöneldi. İki yıl ilkokul öğretmenliği yaptıktan sonra, 1977 yılında Akademiye girdi. 1983 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi resim bölümünden mezun olan Emin Erdoğdu, Devrim Erbil, Saim Bugay ve Bihrat Mavitan ile çalıştı. Ankara, Bodrum, İstanbul, Ayvalık, Bozcaada ve Almanya’nın Hannover şehrinde sergiler açtı. Bir dönem Ali Tara’nın çektiği reklam filmlerinde Art Direktör olarak çalıştı. Karma sergilere katıldı. 2003 yılında Bodrum’da “40 kutu 40 yorum” adlı projeyi gerçekleştirdi. Resimlerinde su sarnıçları, balıklar, tekneler, boğalar, kuşlar, masal kahramanları ve kadınları konu edindi. Farklı malzemelerle farklı konularda resimler yaptı. Uzun yıllar Bodrum Gümüşlük’te yaşayan sanatçı, halen Kazdağları’ndaki atölyesinde resim ve gravür çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı