SANATTANSİNEMA

3. Aizanoi Kısa Film Festivali Sona Erdi

Haber: Hikmet Aydoğan

İlklerin kenti Aizanoi, Türkiye’nin ilk antik kent kısa film festivalinin üçüncüsüne ev sahipliği yaptı. Ödüllerin sahiplerini bulduğu gecede Ahmet Baran Orkestrası ve solist Nilgün Kızılcı unutulmaz bir konsere imza attı.

Kütahya Valiliği himayesinde, Sinema Genel Müdürlüğü ve Zafer Kalkınma Ajansı paydaşlığında, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Çavdarhisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kütahya Ticaret Borsası , Film-San Vakfı destekleriyle Aizanoi Sinema ve Fotoğraf Sanatı Derneğince düzenlenen festival kapsamında çevre bilinci ve iklim krizi ile serbest kategoride düzenlenen kısa film yarışmasına 1784 başvuru yapıldı.

Yönetmen, yapımcı ve akademisyenlerin bulunduğu seçici kurulun değerlendirmeleri sonucu finale kalan 20 kısa film arasından çevre bilinci ve iklim krizi kategorisinde Celal Yücel Tombul’un “Meryem” filmi birinci, Ali Rojhat Karaoğul’un “Denge” filmi ikinci, Anıl Gök’ün “Cansuyu” filmi üçüncü oldu.

Serbest kategoride ise Turan Haste’nin “Rutubet” filmi birinci, Alkım Özmen’in ” Gece babamızı ararken” filmi ikinci ve Emre Sefer’in “Babamın öldüğü gün” filmi üçüncülük elde etti.

Programda dereceye giren kısa film yönetmenlerine ödülleri takdim edildi. Sinema sanatçıları Emel Göksu ile Engin Çağlar’a ise onur ödülü verildi.

Finale kalan filmlerin gösterimi, Zeus Tapınağı Galerisi’nde yapıldı.

Kendimi Özgürleştirmek İçin Affedeceğim – Etingü Dönmez Durgun yazdı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu