RESİMSANATTAN

41. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması

“Benim Gözümden Dünya” temasıyla başlıyor

1981 yılından bu yana aralıksız düzenlenen 41. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması, bu sene sürdürülebilirlik vurgusu yaparak “Benim Gözümden Dünya” temasıyla çocukları hayallerindeki dünyayı resmetmeye çağırıyor.
Çocuklar, resimlerini 1 Nisan 2022 tarihine kadar
pinarcocukresimyarismasi.com web sitesinden yükleyebilecek.

Pınar tarafından çocukların zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla 41 yıldır aralıksız düzenlenen Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’nın bu yılki başvuruları başladı. Yarışmanın temasını sürdürülebilirlik konusuna dikkat çekmek için “Benim Gözümden Dünya” olarak belirleyen Pınar, dünyanın içinde bulunduğu çevre sorunlarına odaklanarak çocukları hayallerindeki dünyayı resmetmeye çağırıyor.    6 – 14 yaş arasında ilköğretim çağındaki çocukların başvurularının kabul edildiği yarışma; Türkiye’nin 7 bölgesi, özel eğitim ve uygulama okulları ile yurt dışı (K.K.T.C., Almanya, Azerbaycan, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri) kategorilerinden oluşuyor. 

İdil Yiğitbaşı: “Resim yarışmamız ile çocuklarda çevre bilincini artırmayı hedefliyoruz”

Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’nın önemine vurgu yapan Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı; “1973 yılından bu yana sağlıklı ve mutlu nesiller için çalışıyoruz. Resim sanatının çocukların hayal güçlerinin gelişiminde en önemli etkenlerden biri olduğunu biliyoruz. Bu bilinçle, Pınar olarak bu yıl 41.sini düzenlediğimiz yarışmamızı sürdürülebilirlik hedeflerimizden yola çıkarak aynı zamanda bir bilinçlendirme kampanyası olarak gerçekleştiriyoruz. Resim yarışmamızın temasını sürdürülebilir yaşam bilincini geliştirmek amacıyla “Benim Gözümden Dünya” olarak belirledik. Dünyanın geleceğini önemseyen bir marka olarak çocuklara “Gelecek için harekete geç; hayalindeki dünyayı resmet” diyoruz. Yarışma sürecinde amacımız, yarışmamıza katılım sağlayacak öğrenciler, öğretmenler ve ebeveynlerin sürdürülebilirlik, iklim ve su krizi, plastik kullanımı, geri dönüşüm – atık yönetimi, denizlerin kirliliği gibi konularda farkındalıklarını artırarak harekete geçmelerini sağlamak. Resim yarışmamız ile bu yıl çocuklarda çevre bilincini artırmayı hedefliyoruz” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu