ETKİNLİKLERKONSER & MÜZİK FESTİVALİ

8. SANSEV İstanbul Uluslararası Çoksesli Koro Festivali

Haber: Nasuh Bektaş

Sanatçılar, sanatseverler, şefler, yediden yetmişe koristler, büyük felaketin acısını müzikle hafifletmek üzere, kentin en büyük sanat etkinliklerinden birinde buluşacak.
8. SANSEV İstanbul Uluslararası Çoksesli Koro Festivali, 4-5-6-7 Mayıs 2023’de Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde… 

‘’Herkes için sanat, her yaş için sanat’’ sloganıyla yola çıkan SANSEV’in Maltepe Belediyesi’nin desteği ile düzenlediği etkinlik, katılımı, jürisi, sunumu ve etkisiyle ülkenin en büyük, en farklı koro festivali.

Her yaştan çoksesli müzik tutkununu birleştiren, alanın ustalarıyla tanışma fırsatı sunan, Anadolu’dan çocuklara/gençlere İstanbul’u görme vesilesi yaratan etkinlik aslında dev bir müzik şöleni! Bu yıl deprem felaketi nedeniyle çekilen korolara rağmen 90 koro sahneye çıkacak.

Her yıl bir onur bestecisinin tanıtıldığı ve parçalarının seslendirildiği ve adına ödül verildiği festivalin bu yılki onur bestecisi Cemal Reşit Rey. 

Geçtiğimiz yıl ilk kez ‘’Çoksesli Müziğe Adanmış Yaşamlar’’ ödülü, duayen piyanistimiz Ayşegül Sarıca’ya verilmişti. Bu yıl, devlet sanatçısı, efsanevi piyanistimiz İdil Biret ödülün sahibi olacak.

Koroları, Mustafa Apaydın’dan Rengim Gökmen’e, İbrahim Yazıcı’dan Justin Smith’e, Cem Mansur’dan Turgay Erdener’e kadar çok sesli müziğin hocalarından oluşan dev jürinin değerlendireceği etkinlik, Müjgan Özçay’ın farklı ve renkli sunumuyla yine çok heyecanlı, çok keyifli, çok eğlenceli…

Sabah 10.00’dan akşam 21.00’e kadar müzikle dolu dört gün yaşanacak. Festival, 7 Mayıs’ta, bütün koroların heyecanla beklediği coşkulu ödül töreni ile kapanacak.

Davetlisiniz! 
İstKoroFest 8, Türkan Saylan Kültür Merkezi Kardelen1 salonunda ücretsiz olarak izlenecek.

Detaylı bilgi için:
https://istkorofest.org

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu