KİTAP

Adil Başoğul, Şiirlerini Sekiz Ayrı Kitapta Topladı

Şair Adil Başoğul bir ilki gerçekleştirdi. Akdoğan Yayınları’ndan aynı anda çıkan sekiz şiir kitabını okurlarıyla buluşturdu. Edebiyat dergilerinde yayımlanan şiirlerinden oluşan kitaplar, “Lirikler, Senfonikler, Yürektekiler, Gönüldekiler, Yunus Gönlüm, Masumlar, Sevdaluklar ve Ayrıluklar” başlıklarını taşıyor.

Kapak tasarımları Nehir Akdoğan, kapak resmi Sinan Yağmur’a ait olan ve tamamı 706 sayfayı bulan şiir setinde 364 şiir bulunuyor. Başoğul kitaplarında Mehmet Bardakçı, Bedriye Korkankorkmaz, Mehmet İş, Şaban Akbaba, Volkan Hacıoğlu, Halit Payza, Yusuf Alper ve Hatice Eroğlu Akdoğan gibi şair ve yazarların görüşlerine de yer verdi.

Başoğul, şiir kitapları  ve şiir anlayışı hakkında şunları söyledi:
“Kaliteli ve iyi bir şiir iç uyum düzenine, melodiye, estetik bir bütünlüğe sahip olmalıdır. Bu kapsamda sanat, edebiyat ve şiir aşıklarına, içeriği dolu dolu ve estetiği yüksek şiir kitapları sunmaya çalıştım. Bu konuda beni destekleyen herkese teşekkür ediyorum. 18-27 Mart 2022 tarihlerinde düzenlenecek olan Ankara Kitap Fuarında, Akdoğan Yayınevinin standına kitaplarımı imzalayacağım için heyecanlıyım.“

Yaşarken insan bilir de ölüm acısını
Acaba ölünce de bilinir mi ki acısı
Yoksa kalanlara mı daha da zor
Yıkarken onları ölüm acısı 
Gömerken gönül acısı

Adil Başoğul kimdir?

Kırklareli/İnece doğumlu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü bitirdi. İstanbul’da dört yıl gazetecilik yaptı. Felsefe, sosyoloji, psikoloji, kişisel gelişim, sanat ve edebiyat alanlarında çalışmalarda bulundu. Halen Erzurum’da yaşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu