FOTOĞRAFSANATTAN

Ahmet Elhan’ın düşündüren fotoğrafları Evin Sanat’ta!

Evin Sanat Galerisi, Ahmet Elhan’ın uzun bir aradan sonra kapsamlı ilk kişisel sergisi olan “İkililer IV”e ev sahipliği yapıyor.

Ahmet Elhan, 2010 yılından bugüne dek sırasıyla ürettiği “İkililer I”, “İkililer II” ve “İkililer III” serilerinden bir seçki ve son dönem ürettiği “İkililer IV’’ serisinden yapıtlar ile Evin Sanat Galerisi‘nde izleyici karşısına çıktı.

Sanatçı “İkililer” serisi hakkında “Bu fotoğraflarda insan yok ama insan eli var. İnsanın kendi suretine bakacağına fotoğraf üzerine düşünmesini istedim.” şeklinde konuştu. Ahmet Elhan’ın uzun süredir üzerinde çalışmaya devam ettiği bu seri, fotoğrafın teknik yapısını sorgulayan ve ona eklemlenen çalışmalarından bir araya geliyor. Geleneksel fotoğraf ontolojisindeki tekil perspektif yaklaşımını yapı bozumuna uğratarak kendine özgü bir dil ile fotoğrafı yeniden tasarlıyor.


Evin Sanat Galerisi tarafından hazırlanan; Ahmet Elhan’ın, geçmişten bugüne üretim sürecini izleyeceğimiz “İkililer” serisinin yer alacağı kitap ise 30 Mart 2019 tarihinde sanatseverlere tanıtılacak.

“İkililer IV” sergisi 13 Nisan 2019’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde görülebilecek.

Evin Sanat Galerisi
Büyük Bebek Deresi Sokak, No:13
Bebek – İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Ahmet Elhan Kimdir?
1959 İzmir doğumlu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Grafik Tasarım, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Sinema-TV eğitimi aldı. İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı