KİTAP

Alpay Özalan’ın ‘Kızılderililer’ kitabı çıktı

Alpay Özalan'ın 'Kızılderililer' kitabı, Nobel Akademik Yayınları'ndan çıktı

Her 24 Nisan’da gerilen Amerika ve Türkiye ilişkileri, Ermeni Sorunu üzerinden yeni tartışmalara yol açıyordu. Batı ve Amerika, soykırım suçlaması ile Türkiye’yi köşeye sıkıştırmaya çalışırken kendi geçmişine bakmamaları ilginç çelişki oluşturuyordu.

Eski milli futbolcu, TBMM İdare Amiri ve AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan‘ın ‘Amerika Kıtasının Gerçek Sahipleri Kızılderililer‘ adlı kitabı raflardaki yerini aldı.

AKP İzmir Milletvekili olan Özalan, kitabı neden çıkardığını YouTube’da da yayınlanan bir videoyla kamuoyuyla paylaştı.

‘DÜNYANIN BİR YERLERİNDE SOYKIRIMLAR SÜRÜYOR”

Videoda kitabı 24 Nisana yetiştirmeye çalıştığını fakat yoğunluğu nedeniyle yetiştiremediğini söyleyen Özalan, “Vahşi sömürgeciler topraklarına ayak basmadan önce Kızılderililerin yaşamı, maruz kaldıkları işkenceler, istila, talan ve soykırım hepsine bu kitapta tanık olacaksınız. Bu kitapta her 24 Nisan’da ülkemizi ve milletimizi soykırım iftirası ile hedef alanların kirli ve kanlı tarihine yolculuk yapacağız. Bu kitapta kendine medeni diyen batılıların aç gözlülüğüne, nasıl zenginleştiklerine ve büyük medeniyetleri nasıl yok ettiklerine tanık olacaksınız. Kızılderilileri okurken merhametli ve adaletli ecdadımıza iftira atanların vahşiliğini iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Siz bu kitabı okurken hala dünyanın bir yerlerinde soykırımlar ve katliamlar devam ediyor olacak. Bir gün herkesin sözde medeni batının gerçek yüzünü görmesi dileğiyle” ifadelerini kullandı.

KRİSTOF KOLOMB, SADECE BİR KÂŞİF MİYDİ?”

Kitabın arka kapağında şu ifadeler yer alıyor: “Kristof Kolomb, bir kâşif miydi yoksa gözünü altın ve hazine hırsı bürümüş bir korsan mıydı? Bartolomé de Las Casas; Kolomb’un seyir defterlerine yazmadığı, sakladığı hangi sırları açıklamıştı? Kızılderililer, 1492 yılından önce nasıl bir hayat yaşıyorlardı? Gerçekten ‘vahşi’ miydiler? Aztek İmparatoru II. Montezuma, İnka İmparatoru Atahualpa ve diğer başka bazı Kızılderili liderler neden hep aynı davranışları sergilemişti? Bu bir tesadüf mü yoksa tarih kitaplarında bir yanıltma mı var?

CODEX MENDOZA’NIN ÜSTÜNDE HİÇ DURULMAYAN GERÇEK NEYDİ?

Codex Mendoza’nın üstünde hiç durulmayan gerçek neydi? ‘Medeni’ kolonyalizm niçin gerekliydi? Kurucu atalar arasında yer alan Amerikan başkanları, Kızılderililer hakkında ne düşünüyorlardı? Hangi başkanlar katliam emri vermişti? Kızılderilileri kimler nasıl katlettiler? Nasıl soykırımlar yaptılar? Topraklarını nasıl istila ettiler? Kendilerine nasıl köle yaptılar? Onları bize nasıl tanıttılar? Günümüzde, Kızılderililerin çileleri bitti mi?”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı