SANATTAN

Ardan Özmenoğlu “Bu İşin Sonu Yok” dedi!

Kullandığı farklı malzemeler ve tekniklerle oluşturduğu kendine has sanat stiliyle tanınan Ardan Özmenoğlu “Bu İşin Sonu Yok” isimli kişisel sergisi ile Anna Laudel Galeri’de.

Anna Laudel Galeri‘nin 3 katında yer alan sergide, Ardan Özmenoğlu’nun mekanın sunduğu mimari özellikleri ve binanın tarihi dokusunu dikkate alarak ürettiği, imzası haline gelen yeni Post-it çalışmalarının yanı sıra cam heykelleri ve neon işleri yer alıyor.


Eserlerinde küresel popüler kültür ve Türk kültürüne ait ifade ve imgeleri konu alan Özmenoğlu, “Bu İşin Sonu Yok” isimli sergisinde yine alışılmış kalıpların dışında özgün, orijinal fikirleriyle farklı medyumları buluşturuyor. Kullanılan malzemeden ziyade, malzemenin kullanım biçimine odaklanan sanatçı, duygularını en yalın haliyle eserlerine yansıtıyor.


Osmanlı padişahlarından tarihin önemli kadın sultanlarına uzanan hikâyeleri, oyun kâğıtlarına çevirdiği resimleri aracılığıyla aktaran Özmenoğlu’nun bu sergi için özel olarak ürettiği çalışmalarında kullandığı malzemeler ve renkler ön plana çıkıyor. Sanatçının Post-it notlarla ürettiği resimlerine, cam katmanlı heykelleri eşlik ederken; neon çalışmaları, bugünün kültürünü yaratan yaşam anlayışını yansıtıyor.


Geçmişten günümüze gelen süreci farklı bir bakış açısıyla inceleyen “Bu İşin Sonu Yok”​ isimli bu sergiyi ​17 Mart 2019​ tarihine kadar ​Anna Laudel​’de ziyaret edebilirsiniz.

Anna Laudel Contemporary
Bankalar Caddesi 10 Karaköy, Beyoğlu-İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Başa dön tuşu