SANATTANSİNEMA

‘Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok’ Sinemalarda!

Başrollerini Demet Evgar, Fatih Artman, Hale Sürel ve Ezgi Eyüpoğlu’nun paylaştığı ‘Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok’ filmi 9 Mayıs’ta Cinemaximum CGV Arthouse salonlarında, 11 Mayıs’ta sinemalarda!

Onur Ünlü‘nün ‘İtirazım Var’ sonrası art arda çektiği filmler seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Onur Ünlü’nün çektiği yeni filmlerden ‘Kırık Kalpler Bankası’, İstanbul Film Festivali’nde gösterilmiş, ‘Cingöz Recai: Bir Efsanenin Dönüşü’ Ekim ayı içerisinde gösterime girmişti. 9 Mayıs’ta Cinemaximum CGV Arthouse salonlarında, diğer sinemalarda ise 11 Mayıs’ta vizyona girecek Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok ise Adana Film Festivali’nden En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödülüyle döndü… Filmekimi’nde de seyirciyle buluşan Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok’un oyuncu kadrosunda Fatih Artman, Demet Evgar, Hale Sürel, Ezgi Eyüboğlu, Ayşenil Şamlıoğlu gibi isimler yer alıyor.

Filmin fragmanı:

Film Hakkında

Tür: Gerilim, Polisiye
Yapım: 2017
Yönetmen: Onur Ünlü
Oyuncular: Fatih Artman, Demet Evgar, Ezgi Eyüboğlu, Hare Sürel, Ayşe Nil Şamlıoğlu

Konu: Salim, 30 yaşlarında bir cinayet masası dedektifidir. İçine kapanıktır. Ayrılmış olduğu karısından, çok da ilgilenmediği 3 yaşlarında bir kızı vardır. Salim, yeni bir cinayet davası üzerine çalışırken, bir süredir devam etmekte olduğu göz tedavisinin sonuç vermediğini ve zamanla tamamen kör olacağını öğrenir. Bu gerçekle baş etmeye çalışırken ilgilendiği davada öldürülen kişinin karısı Handan Hanım’ın da kör bir piyanist olması, Salim’in durumunu daha da ilginç kılar. Dava süreci ilerledikçe Handan Hanım’a fena halde gönlünü kaptıran Salim, ondan yüz bulamayınca ilgisini cinayetin bir numaralı katil zanlısının kör karısı Leyla’ya yöneltir. Ama şüphesiz en tuhafı, Salim’in canından çok sevdiği annesinin yaşlı ve kör bir fahişe olmasıdır. Olaylar geliştikçe Salim daha da körleşir. Ya da Salim körleştikçe olaylar gelişir.

Başa dön tuşu