SANATTAN

Ayşe Sipahioğlu’dan “TSKM’ye sitemkar ve duygusal veda…

12 Haziran 2014’ten beri Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ndeki Kültür Sanat Koordinatörlüğü görevini yürüten, Maltepe kültür-sanat hayatına ve TSKM’ye büyük katkıları olan Ayşe Sipahioğlu, 14 Kasım 2019’da görevinden ayrıldı.

Sosyal medyadan yazdığı veda mesajında “zorunlu ayrılık” vurgusu yapan Ayşe Sipahioğlu, Maltepe halkına, sanatseverlere ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

İşte Ayşe Sipahioğlu’nun mesajı:

12 Haziran 2014’ten beri büyük bir onur ve mutlulukla sürdürmekte olduğum Prof Dr Türkan Saylan Kültür Merkezi’ndeki Kültür Sanat Koordinatörlüğü görevimden 14 Kasım 2019’da ayrılmak zorunda kaldım.

Ayrılma sebeplerimi burada uzun uzadıya yazacak değilim. Bu sadece bir durum bildiriminden ibarettir. Sıkıldığım ve üzüldüğüm noktalar mutlaka var. Bunun sebepleri olan kişi, durum ya da olgular çok emek verdiğim bu kültür merkezinde ve belediyede var olmaya devam edecekler. Yolları açık olsun..

Bana gelince, birlikte güzel üretimler yaptığımız yerel, ulusal ve uluslararası değerli sanatçılar ve değerli sanatseverler burasının İstanbul için örnek teşkil edecek bir kültür merkezine evrildiğini söylediklerinde ne kadar doğru işler yaptığımı görerek gurur duydum. İlk geldiğim günler ile şimdi ulaşılan nokta arasında ciddi anlamda farkların bulunduğu herkesin malumudur.

Çok uzun bir dönem özel sektörde çalıştıktan sonra, deneyimimi, bilgi birikimimi, çevremi paylaşmayı tercih ettiğim yerel yönetimin kültür ve sanata olan ilgisinin ve icraatlerinin nicelik ve niteliksel anlamda hangi boyutlarda olması gerektiğini çok iyi biliyordum. Çalıştığım süre boyunca müthiş bir özveri ve işe adanmışlığımla buna uygun davrandığımı övünerek söyleyebilirim.

İlkeli, idealist ve popülizmden uzak işler yapmaya olan gayretim ve özenimle sadece Anadolu yakasının değil tüm İstanbul’un kültür merkezleri arasında ideale yakın bir kültür merkezi yaratırken birlikte çalıştığım çekirdek ekibimin ve tüm emekçi arkadaşlarımın katkısının çok değerli olduğuna sonsuz inanıyorum.

Başta çok desteğini aldığım şimdilerde kendisine çok nadir olarak ulaşabildiğim sayın Belediye Başkanımız ve ekibinin tercihleri her ne kadar sonradan farklılaşsa da çalışmalarımı takdir ettiklerini biliyorum. Maltepe’nin İSTANBUL’UN YAŞANABİLİR 10 İLÇESİ İÇİNE GİREBİLMESİNİ İLK BAŞTA KÜLTÜR VE SANATA BORÇLU OLDUĞUNU tüm üst düzey yöneticilerimiz kesinlikle biliyor.

Yöneticilerin bundan sonra kültür sanat için ne yapacaklarını ya da yapmayacaklarını kestirmem zor değil. Bu onların seçimi olacaktır. Her yaz bir sonraki senenin programını yapıp kendilerine önceden teslim ettiğim için 2020’de neleri farklılaştıracaklarını hep birlikte izleyip göreceğiz. Başarmalarını dilerim.

Bana destek veren tüm sanatseverlere, birlikte çalışmayı tercih ettiğim her alanda birbirinden değerli sanatçılara, değerli menajerlerine çok teşekkür ediyorum.
Her sabah güler yüzle girdiğim, fırsat buldukça sarıldığım kültür merkezimizde çalışan (istisnasız tüm departmanlardan) sevgili genç emekçi arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.
Gece gündüz beraber çalıştığım her birini sevgili çocuklarım olarak kabul ettiğim asistanlarım Cihan Hamzaoğulları, Orhan Şahin, Nermin Kılıçdaroğlu ve son yıllarda artık birlikte çalışamadığım Melahat Alakuş’a ve İnan Akyüz’e özel olarak çok teşekkür ediyorum.

Orası hep “evim” olarak kalacak. Türkan Saylan Hocamızın temiz ismine yaraşır bir şekilde çalıştığım hep güzel şeyler ürettiğime inandığım, uğruna tüm düzenimi değiştirmiş olduğum sevgili işyerim… Kadir kıymet bilme ve vefa benim için önemli… Yüksek mevkidekilerin de bunu bilmesi ne güzel olurdu… Gerçek bir kültür insanı olmak büyük bir birikim donanım ve özveri gerektiriyor…

Hoşçakal TSKM, hoşçakalın Türkan Saylan Hocam, hoşçakal Maltepe Halkı, tüm sevdiklerim, beni seven ve destekleyenler..

Ayşe Sipahioğlu Akan

Etiketler

3 Yorum

  1. Çırağan Sarayı’nda düzenlediği birbirinden muhteşem etkinlikleri ile yakından tanıdığım Sevgili Ayşe’nin ışığını TSKM ‘de yaymaya devam ettiğini görmekle bahtiyar olduk.Her fırsatta Sayın Ayşe Hanım’ın zirveye taşıdığı TSKM e koşa koşa giderdim ama artık aynı duyguyu taşımam mümkün değil.Sevgili Ayşe Sipahioğlu. Siz gittiği yere ışığını taşıyan saygın bir insan olarak her şeye rağmen çok daha etkin olabileceğiniz yerlere geleceksiniz ve bizim buna ve size ihtiyacımız var.Bunu unutmayın.Baki dostluk dileklerimle.

  2. Ayse Sipahioglu daha guzel yerlere gelip, daha buyuk projelere imza atacagindan eminim. Basarili insanlar calistiklari yerde, baslari tavana deger ve delip gecer. Iste o zaman yer degistirmek daha ileri yerlere gitmek gerekir. Ayse Siphioglu bulundugu yere fazla geldigi icin , daha yukseklere gidecektir…..kariyer yolundan kendisine basarilar diliyorum…

  3. Üzücü bir haber. Umarım daha iyi yerlerde görme şansımız olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı