SANATTAN

Aysel Gözübüýük Sanat Galerisi, Artankara Sanat Fuarında!

Artankara Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı 6. kez kapılarınız açtı.

Aysel Gözübüýük Sanat Galerisi, Artankara Sanat Fuarı’na Ankara, İstanbul ve İzmir’den 16 sanatçı ile katılıyor.

Aysel Gözübüýük Sanat Galerisi ile fuara katılan sanatçılar Ahu Güngör Tümbek, Aysel Gözübüyük, Çağla Leblebici, Filiz PELİT, Fulya Turan, Suna Sönmezalp, Hatice AYKANAT, Jülide Ayözen Kırbıyık, Makbule Ayaz. Nilgün DALAY, Nuray Tümer, Nurhilal Harsa, Olgu Şümengen Berker, Özlem Kaçmaz, Savaş Karagözlü ve Yıldız Yılmaz Kaçar resim, heykel, seramik ve enstalasyonlarıyla dikkat çekiyorlar.

Artankara Sanat Fuarı‘nda sanat, sanatçı ve sanat eserlerinin çeşitli boyutlarda tartışılacağı fuarda 25 söyleşi ve 22 etkinlik gerçekleştiriliyor. 1100 sanatçının, 4500’ün üzerinde eserinin sergileneceği fuarda dört çağdaş sanat projesi, iki sosyal sorumluluk projesi yer alıyor.

15 ülkeden 125 katılımcının yer aldığı fuar 15 Mart tarihine kadar 10:00-20:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak. Fuara giriş ücretleri öğrenci 15 tam 30 TL’dir.

Sanatçı Yıldız Yılmaz Kaçar, prinç malzemeyi döverek ve kaynatarak 3 boyutlu çalışmalarını oluşturuyor. Bu süreçte yüzeyde oluşan izler ve dokular sanatçı için yaratım sürecinin izleridir ve bu izlerin izleyici tarafından gözlemlenebilmesi sanatçı için önem taşımaktadır. Oluşan çalışmanın sonucundan ziyade oluşum sürecini göz önünde tutan sanatçı oluşturduğu doku ve izlerle biraz da izleyicinin dokunsal algısını harekete geçirme çabasındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu