Genel

Barış Manço İçin Göğe Selam

7‘den 70’e herkesin hayran olduğu Barış Manço aramızdan ayrılışının 23 yılında anılıyor.

Barış Manço, yıllarca yaşadığı İstanbul Kadıköy’de her yıl çeşitli etkinliklerle anılır. Doğum günü ve aramızdan ayrılış günlerinde Kadıköy Moda’da bulunan Barış Manço Müze Evi sevenleriyle dolar taşar.

Bu yıl salgın şartları da dikkate alınarak, Kadıköy CKM Büyük Salon’da Kurtalan Ekspres Grubunun seslendirdiği Barış Manço şarkılarıyla anma konseri düzenlendi.

https://youtu.be/Dfn1MRqrTOc

Konsere Barış Manço sevenlerinin ilgisi çok yoğundu. Konserde Barış Manço’nun ailesi de hazır bulundu. Yaklaşık iki saate yakın süren konserde Barış Manço şarkıları seslendirildi. Barış Manço hayranları tüm şarkılara eşlik etti. Yıllar geçtikçe Barış Manço’ya olan özlemin arttığı görülüyor. Kurtalan Ekspresin bas gitaristi Ahmet Güvenç, ‘Görüyorum ki Barış Manço asla unutulmayacak. Sizlerin bu ilgisi oldukça hep yaşayacak.’ dedi.

Konser, İzmir Marşı ve On yıl Marşı ile son buldu.

Geleneksel olarak düzenlenen Vapur ile Barış Abiye gidiyoruz 6 Şubat 2022 tarihinde yapılacak. Ancak pandemi şartları yüzünden katılım olmayacak. Yapılacak etkinlik Barış Manço’nun sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacak.

Haber-Fotoğraf-Video: Nasuh Bektaş 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu