Dizi KedisiKÖŞE YAZILARI

Flaş Flaş: Dizi Trafiği Karıştı, Fox TV rakipsiz… – Dizi Kedisi yazdı…

İzlediğim dizilerin günlerini tek tek değiştiriyorlar.
Aslında bir nevi bitişine sebep oluyorlar.
Felaket tellallığı yapmak istemiyorum ama geçen sezon kime bitecek desem bitti.
Ben de karar verdim; bitecekleri değil, devam edecekleri yazacağım. Sonra adımız kara kediye çıkacak:)

Elimi Bırakma‘nın günü değişti mesela. Ama dizi bitmez. Sumru insanı hasta eder, ama dizi bitmez. Cenk insana kurdeşen döktürür, ama dizi bitmez. Azra insanı deli eder, ama dizi bitmez. Bitmez. Çünkü Şeker Teyze var. Eskiden not alırdı replikleri benimki. Şimdi almıyor. Direkt açıp bilgisayardan zorla dinletiyor dostlarına diyalogları. Diziyi Şeker Teyze götürüyor. Bu arada Cenk ve Arda’nın annesi de insanı fıtık ediyor. Hmm… Şöyle bakınca oldukça seyretmek zarar insana galiba:) (Allahtan insan değilim;))

MUCİZE DOKTOR

Bir acayip güzel dizi. Nereden bulduk biz böyle bir senaryoyu? diye merak edip araştırdım sizin için. İşte dizinin künyesi:

YAPIM: MF YAPIM
YAPIMCI: ASENA BÜLBÜLOĞLU
YÖNETMEN: YUSUF PİRHASAN
SENARYO: PINAR BULUT & ONUR KORALP
TÜR: DRAM

PUAN: 98

Karakterler: Ali, Ferman, Nazlı, Beliz, Kıvılcım, Tanju, Demir, Açelya, Selvi, Güneş, Adil.

Hepsi mi yıldız oyuncu? Evet!

Bu arada oyuncu seçimleri açısından Demir’e bayıldığımı itiraf etmek isterim. Tarık Akan olabilir mi ilerde? Bu rollerde değil:)

Başrol olur bence. Görseler ya artık:)

O kadar güzel ülke profilini ortaya koyuyor ki, beğendim demek az geliyor. Bayılıyorum Mucize Doktor’a. Dolayısıyla da öneriyorum. İyileştiren dizi kategorisinde:) FOX TV, Perşembe akşamı.

YASAK ELMA

Şahika gibi kadınlarla Ender bile baş edemiyorsa her gün dua etmeliyiz bizim karşımıza çıkmasınlar diye. Halit gibi erkekler yok mu? Var! İlk defa dizidir, abartıdır demiyorum. Diyemiyorum. Çünkü biliyorum; böyle erkekler var. Üstelik holding sahibi olmaları gerekmiyor. İki göz oda, tek maaş, evli, çocuklu, sevgilili adam var. İşte o adamların evine gelen kadına kuma deniyor, Şahika gibi olunca nişanlı! Ender sahalara döndü umuduyla izlemeye devam ediyorum diziyi. Entrikanın da kalitesi gelsin rica ederim. Öldürmeli, itmeli kakmalı, bağırmalı sahnelerden neredeyse %60 zaplı geçiyor dizinin. En fazla üç bölüm daha veriyorum bırakmaya ya da devam etmeye…

BÜYÜKANNELER ve BAKICILARININ FAVORİSİ: SEVGİLİ GEÇMİŞ

Eve gidince bir de ne görelim? Yeni dizi başlamış hatta o kadar heyecanlıymış ki iki defa seyretmiş bizimkiler. E merak ettim ben de. İzleyip yazacağım. Günü Cuma galiba. Ama o gün Kurşun var:(

CANIM AFİLİ AŞK

Televizyondaki tek komedi olabilir mi? Dizi olarak yani… Seviyoruz Kerem’i:) Yeğenler tapıyor hatta. E güzel çocuk. Normaldir. Aslında iyi erkek profili çok yakışıyor Kerem’e de TV’ye de. Kadına saygı ve nezaket gösteren, ses tonuna dikkat eden, zevkli ve zeki erkek karakterlerine hasret kaldı izleyici.

KURŞUN

Büyükannelere kadar henüz inememiş, ancak değil büyükanne tüm Türkiye’ye tesir edecek güçte bir dizi, ki ben bile çok beğendim. Acil izleyin de ikinci bölüm itibariyle beraber kritik edelim rica ederim. Karadayı gördüm bol bol, kare kare. Diğer yandan dedim keşke ben olsaydım yapımcısı. Bu dizi iş yapar…

Dizi savaşlarının tam ortasında kalmış bir izleyici olarak geçtiğimiz haftanın repliğini yine Şeker Teyze’den seçiyorum izninizle:
 “Asıl aşure birlikte yapılır. Birlikte yapılır ki birlik olmanın kıymeti anlaşılsın. Bak şu kazanın içine. Burada tatlı, ekşi, tuzlu hepsi bir arada. Hayat gibi. İçine konanlardan hiç biri diğerinden kıymetli değildir. İnsanlar gibi. Ne buğdaysız olur aşure ne nohutsuz. Kayısı da lazım, fındık da… Asla yan yana gelmez, bir araya gelmez dediğin şeyler bir kabın içinde nasıl hemhâl oluyor görüyorsunuz. Demek ki; birlik olmak için aynı olmaya gerek yok! Hem aynı olsaydık her şey yavan olurdu. Bizi birleştiren benzer yanlarımız değil, farklılıklarımızdır. İşte o yüzden birlikte karıştırmak, birlikte yapmak gerekir aşureyi. Yaşamak gibi.”

Tespit Mucize Doktor’dan: “Doktorları oynayan doktorlar doktorlar kadar havalı olamıyorlar” 🙂

Şarkısı da Kurşun’dan:

Timur Selçuk – Sen Nerdesin | Kurşun Jenerik Müziği

Şu an için Cumartesi Pazar dizisiz kaldı. Mutluyuz:)

Dizi Kedisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu