ETKİNLİKLERKONSER & MÜZİK FESTİVALİ

Barok Döneme Yolculuk

 İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin “Barok Konseri” Kadıköy Süreyya Operası’nda

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, 3 ve 15 Şubat  akşamları “Barok Konser” ile Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde olacak. 

17.yy ve 18.yy’ın ikinci yarısını içine alan  müzikte barok dönem üzerine oluşturduğu konser repertuvarı ile İstanbul Devlet Opera ve Balesi, barok müziğin en önemli eserlerini sanatseverler ile buluşturuyor. 

Barok müzik ile en sık ilişkilendirilen niteliklerden bazıları; ihtişam, duyusal zenginlik, drama, dinamizm, hareket, gerilim ve  duygusal coşkudur.  Bu dönemde besteciler ve icracılar daha ayrıntılı müzik süslemeleri kullanmışlar, yeni enstrümantal çalım teknikleri geliştirmişlerdir.

Barok dönemin müzik alanındaki temsilcileri olan besteciler;  Antonio Vivaldi, Johann Sebastian Bach, Henry Purcell, George Frideric Handel, Giovanni Battista Pergolesi, Giovanni Bononcini’nin eserleri ile “Barok Konser”de, sanatseverler barok döneme tanıklık edecekler. 

Konserde İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nı Paolo Villa yönetiyor. Başkemancı ise Özcan Yılmaz. Konserin solistleri; Soprano Otilia İpek, Soprano Özgecan Gençer, Mezzosoprano E.Tuğba Tekışık, Mezzosoprano Merve Tokat, Bariton N.Işık Belen ve Bas Kenan Dağaşan.

3 Şubat 2022 Perşembe Saat:20.00
15 Şubat 2022 Salı Saat:20:00
Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi

Konser biletleri www.biletinial.com ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi gişelerinden alınabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu