RESİMSANATTAN

Bedri Baykam’dan “Görsel Maceralar”

Bedri Baykam’ın 141. kişisel sergisi “Görsel Maceralar”, Bodrum, Turgutreis’teki Şevket Sabancı Kültür Merkezi’nde açıldı.

Sanatçının değişik dönemlerinden 56 eserinin yer aldığı sergide, tual, 4D, pleksi çalışmaları sanatseverlerle buluştu.

Bu sene tanıtımını gerçekleştirdiği “Sanat Tarihi Haritası” da 2 farklı edisyonuyla büyük ilgi gördü. Ayrıca izleyiciler, sergide yer alan video ile Sanat Tarihi Haritası’nı yarım saat boyunca Bedri Baykam’ın anlatımıyla inceleyebilecekler.

Bodrum Belediyesi tarafından basılan kapsamlı katalogda da sergide yer alan görsellerin yanı sıra, Baykam’ın sanatına dair kapsamlı iki yazı da bulunuyor.

İsmet İnönü’nün torunu Nurperi Özlen, İsmet İnönü’nün kızı Özden Toker, Bedri Baykam

Yoğun bir ilginin gösterildiği açılışa İsmet İnönü’nün kızı Özden Toker, Kültür eski Bakanı Ercan Karakaş, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Nurperi (Toker) Özlen ve Sinan Özlen, Erman Toroğlu, sanatçılar Tamer Levent, Alaaddin Aksoy, Hanefi Yeter, Barış Sarıbaş, Bodrumart Başkan yardımcısı İnci Başağa, Emekli Büyükelçi Oğuz Demiralp ve eşi Hülya Demiralp, koleksiyonerler Berrin Saran, Dilara-Abdullah Akay, Yunus Büyükkuşoğlu, Jülide ve Mehmet Berkman, Pınar Alişan, Esra ve Sedat Birol, Bilgi Üniversitesi kurucularından Oğuz Özerdem, Akademisyen Erol Turgut, müzisyen Eda Gür gibi isimler de katıldı.


Baykam’ın 2000’lerde yaptığı farklı serilerden oluşan “Görsel Maceralar” isimli sergi, 14 Eylül 2019 tarihine kadar Şevket Sabancı Kültür Merkezi‘nde ziyaret edilebilir.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı