MÜZİKSANATTAN

Bir Sanatçının mücadelesi: ‘Orman yangınında zarar gören araziyi rantçılara kaptırmadı!’

AHBAP Kurucusu Haluk Levent, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Balıkesir’in Ayvalık ilçesindeki orman yangınında zarar gören sahaya fidan dikti. Levent, geçtiğimiz Ağustos’ta meydana gelen yangından sonra zarar gören 20 hektarlık alan için Bakan Eroğlu’na çağrıda bulunmuş ve “Oraya villa değil, fidan dikelim” demişti.

Haluk Levent, 17 Ağustos’ta Ayvalık’taki Hakkıbey Yarımadası’nda meydana gelen ve 20 hektarlık alana zarar veren yangınla ilgili Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na, alana fidan dikilmesi adına çağrı yapmıştı. Levent’in çağrısı yanıt buldu ve bugün alanda fidan dikimi gerçekleşti.

Dikim törenine; Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ile Levent’in kurduğu AHBAP’tan 400 kişi katıldı.

https://www.instagram.com/p/BcxB86FhPaw/?taken-by=haluk.levent.fan

Haluk Levent, Bakan Eroğlu’nun sözlerini yazdığı, kendisinin de bestelediği ‘Ayvalık Bizim’ adlı şarkıyı söyledi. Bakan Eroğlu, Levent ve beraberindekiler, şarkı eşliğinde, birlikte fidan dikti. Tören sonunda Bakan Eroğlu, Haluk Levent’e çevreci beratı, ahşaptan yapılmış gitar, yine ahşap işlemeli birlikte resimlerinin bulunduğu bir resimlik hediye etti.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı