SANATTAN

Ceylan’ın gözü bu ödülde

[vc_row][vc_column][vc_column_text][quote_left author=””]Bu yıl 27.’si düzenlenecek olan Avrupa Film Ödülleri Adayları belli oldu.[/quote_left]

Bu yıl 27. yaşını kutlayan Avrupa Film Ödüllerinde yarışacak filmler belli oldu. En İyi Film dalında gittikleri birçok festivalden elleri boş dönmeyen filmlerden oluşan seçkide; Nuri Bilge Ceylan’ın Kış Uykusu  filmi, Andreï Zviaguintsev imzalı Leviathan, Pawel Pawlikowski’den çok konuşulan Ida, Ruben Östlund’ın draması Turist ve Lars von Trier’in İtiraf filmi yer alıyor.

Ida 5 adaylıkla göze çarparken, Altın Palmiye ödüllü Kış Uykusu da En İyi Film, Yönetmen ve Senaryo dallarında ödül için yarışacak. 13 Aralık’ta gerçekleşecek olan törenle kazananların belli olacağı Avrupa Film Ödülleri’nde, son iki senedir büyük ödülü kazanan Michael Haneke imzalı Aşk ve Paolo Sorrentino yönetmenliğindeki Muhteşem Güzellik Oscar ödüllerinde de Yabancı Dilde En İyi Film ödülünü kucaklamıştı.

7. AVRUPA FİLM ÖDÜLLERİ ADAYLARI

En İyi Film

Force Majeure

Ida

Kış Uykusu

Leviathan

Nymphomaniac: Volume I & II

En İyi Komedi

Carmina & Amen

Le Week-end

The Mafia Only Kills in the Summer

En İyi Yönetmen

Nuri Bilge Ceylan – Kış Uykusu

Steven Knight – Locke

Ruben Östlund – Force Majeure

Pawel Pawlikowski – Ida

Paolo Virzì – Human Capital

Andreï Zviaguintsev – Leviathan

En İyi Kadın Oyuncu

Marian Alvarez – Wounded

Valeria Bruni Tedeschi – Human Capital

Marion Cotillard – Deux jours, une nuit

Charlotte Gainsbourg – Nymphomaniac: Volume I & II

Agata Kulesza – Ida

Agata Trzebuchowska – Ida

En İyi Erkek Oyuncu

Brendan Gleeson – Calvary

Tom Hardy – Locke

Alexeï Serebriakov – Leviathan

Stellan Skarsgård – Nymphomaniac: Volume I & II

Timothy Spall – Mr. Turner

En İyi Senarist

Ebru Ceylan & Nuri Bilge Ceylan – Kış Uykusu

Jean-Pierre Dardenne & Luc Dardenne – Deux jours, une nuit

Steven Knight – Locke

Oleg Negin & Andreï Zviaguintsev – Leviathan

Pawel Pawlikowski & Rebecca Lenkiewicz – Ida

Keşif Ödülü

10,000 Km (Long Distance) – Carlos Marques-Marcet

’71 – Yann Demange

Party Girl – Marie Amachoukeli, Claire Burger, Samuel Theis

The Tribe – Myroslav Slaboshpytskiy

Wounded – Fernando Franco

En İyi Belgesel

Just the Right Amount of Violence – Jon Bang Carlsen

Master of the Universe – Marc Bauder

Of Men and War – Laurent Bécue-Renard

Sacro GRA – Gianfranco Rosi

Waiting for August – Teodora Ana Mihai

We Come as Friends – Hubert Sauper

En İyi Animasyon Film

Jack and The Cuckoo Clock Heart – Mathias Malzieu, Stéphane Berla

Minuscule – Valley of the Lost Ants – Thomas Szabo, Hélène Giraud

The Art of Happiness – Alessandro Rak

EFA Jüri Ödülleri

En İyi Görüntü Yönetimi: Łukasz Żal & Ryszard Lenczewski – Ida

En İyi Kurgu: Justine Wright – Locke

En İyi Prodüksiyon Tasarımı: Claus-Rudolf Amler – Das finstere Tal

En İyi Kostüm Tasarımı: Natascha Curtious-Noss – Das finstere Tal

En İyi Müzik: Mica Levi – Under the Skin

En İyi Ses Tasarımı: Joakim Sundström – Starred Up

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video title=”KIŞ UYKUSU FİLMİNİN FRAGMANI” link=”https://www.youtube.com/watch?v=627YfH1koj4″][/vc_column][/vc_row]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı