RESİMSANATTAN

Erkut Terliksiz’in amorf figürleri ile keşfedeceksiniz!

x-ist, Karaköy Juma’daki yeni adresinde, Erkut Terliksiz’in “Freaks of Nature” başlıklı altıncı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Erkut Terliksiz’in x-ist’teki “Freaks of Nature” isimli altıncı kişisel sergisi, kendisiyle özdeşleşen amorf figürleri ve sınırsız hayal gücünün renkli yansımalarıyla şekilleniyor. Normalin sınırlarından taşan anlatımıyla izleyici karşısına çıkan Erkut Terliksiz, sergisinde kendi yaşantısı ve deneyimlerini izleyiciye kişisel bir pencereden değil, tüm zamana ve topluma yayılan bir bakışla aktarıyor.

Kusursuzluk beklentilerinin, tüm normalleştirmelerin ve sınırlarlandırmaların standartlaştırdığı figürü yeniden yorumlayan sanatçı, ilk bakışta sevimli bir dünyanın kapılarını açıyormuş hissi yaratırken, resimlerini inceledikçe kaçınılanlarla yüzleştirdiği, gerçeküstü bir dışavurumla karşı karşıya bırakıyor. Terliksiz, tekniğinin vazgeçilmezine dönüşen buluntu malzemelerin kusurlu yüzeyleri ve tuvallerine aktardığı birbirine karışan form ve figürleriyle, izleyiciyi görünenin ardındakini keşfetmeye, zihninin sınırlarını zorlamaya davet ediyor.

Bu sergiyi 10 Kasım 2018 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

x-ist
Kemankeş Karamustafa Paşa Mah. Mumhane Cd., No:50, K:2,
Beyoğlu / İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Oğuz Kemal Özkan / KitaptanSanattan.com 4.10.2018

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı