MÜZİKSANATTAN

Ferdi Özbeğen Plağına “Bir Başkadır” Etkisi

Ferdi Özbeğen'in plağı çıktığı gün 2 bin adet satıldı

Ferdi Özbeğen vefatından yıllar sonra bir ilke imza attı. Plak satışları yılda 2 bin adeti geçmezken, “Ferdi Özbeğen 20. Sanat Yılı Şan Konseri” plağı çıktığı gün 2 bin adet satıldı.
Bunda Netflix’te yayımlanan ‘Bir Başkadır’ dizisinde sanatçının şarkılarının kullanılmasının etkili olduğu düşünülüyor.

28 Ocak 2013’te yaşamını yitiren Ferdi Özbeğen’in şarkıları, yıllar sonra yeniden keşfedildi.

Özbeğen’in 1983 yılında Şan Tiyatrosu’nda verdiği konserin görüntüleri internette popüler olunca, sanatçıyı genç kuşak da sevdi. Bu ilgi üzerine Yaşar Kekeva Plakçılık, Özbeğen’in konser kaydını ‘long play’ formatında yayınladı.

Hürriyet’te yer alan habere göre firma, müzikseverlerin plağa gösterdiği ilgi üzerine şu açıklamayı yaptı: “Yaşadığı süre içinde en yüksek tirajlı albümlere imza atan Ferdi Özbeğen, ölümünden sonra da bir ilke imza atmış oldu. Long play satışları yılda 2 bin adeti geçmezken, ‘Ferdi Özbeğen 20. Sanat Yılı Long Play’ çıktığı ilk gün 2 bin adet satıldı. Diyebiliriz ki bugünkü ilgi ve sevgi, sanatçımızın yaşam süresi içinde görmüş olduğundan daha büyük.”

Netflix’te yayımlanan Bir Başkadır adlı Türk dizisinde Ferdi Özbeğen’in şarkıları kullanılmış, diziyle birlikte sanatçıya olan ilgi artmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu