RESİMSANATTAN

‘Formların Diyaloğu’ Adahan İstanbul’da başladı!

Farklı tarzlardan sanatçıların ürettikleri eserlerin birbirleri ile diyaloğuna odaklanan “Formların Diyaloğu” sergisi Adahan İstanbul Galeri’de açıldı.

Peruze Hamurcu küratörlüğünde düzenlenen, 12 sanatçının özgün formlarıyla maddeye ruh kattıkları eserlerden oluşan “Formların Diyaloğu” başlıklı sergi Adahan İstanbul -1 Galeri‘de sanatseverlerle buluştu. Ressam Alp Yavuz, Ataman Oğuz Yılmaz, Emine Şenses, Engin Beyaz, Işıl Dural, Mustafa Albayrak, Nalan Türkeri, Nehir Kılıç, Peruze Hamurcu, Zehra Başaran, Zeynep Boztemir ve Heykeltraş Dinçer Güngörür‘ün eserlerinden oluşan sergide, ‘formların diyaloğu’, sanatçıların içsel diyaloglarının yansıması olarak izleyici karşısına çıkıyor.

Yapıtlarını kurgularken dış dünyanın ve iç algılarının sunduklarından yararlanan sanatçılar sergide, içsel diyaloglarını kendi kurguladıkları formlara dönüştürerek eserleri birbirleri ile diyaloğa sokmayı amaçlıyorlar. İzleyici de, biçimlerin, sembollerin renkli dünyasına girerek eserlerin birbirlerine etkileri ve etkileşimlerine Adahan İstanbul Galeri’nin tarihi atmosferinde şahit oluyor.

Serginin küratörü Peruze Hamurcu, bu diyaloğu ve kurguyu şu şekilde anlatıyor: ‘Farklı sanatçıların arasındaki karşılıklı konuşmalar sonsuz çeşitlilikte diyaloglar oluşturur. Bu diyalogların birleşimi ve etkileri de sonsuz varyasyonlar taşıyor. Bu bağlamda her sanatçı diğer(ler)nin sembolünü, formunu, kendine ait çerçevesinden söküp deneyimleri, birikimleri, görüşü doğrultusunda yepyeni bir kompozisyon kurgulamış, yeni bir sanat eseri üretmiştir.’

‘Madde’yi nesne haline getirip ona ruh katan ‘form’un sanatsal ve sonsuz diyaloglarına şahit olmak istiyorsanız ”Formların Diyaloğu” sergisi 27 Ocak 2019 tarihine kadar Adahan Gallery’de ziyaret edebilirsiniz.

Adahan Gallery
Asmalı Mescit Mah. General Yazgan Sok. No:14
Beyoğlu/İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı