HEYKELRESİMSANATTAN

GAMA ART GALLERY, CONTEMPORARY İSTANBUL’A 8 SANATÇI İLE KATILIYOR.

Türkiye’nin en iyi çağdaş sanat galerileri arasında yer alan Gama Art Gallery, 12. kez gerçekleşecek olan çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul’a sekiz ayrı sanatçısının eserleriyle katılıyor.

Bu yıl, fuar alanındaki standında farklı bir kurgu yaratan Gama Art Gallery’nin genel felsefesini yansıtan Seval Özcan, Havva Marta ve Beril Gulcan’ın eserleriyle ‘’Nerden Geldik?’’, Burcu Ürgüt, Yiğit Dündar ve Fransız heykeltraş Emilie Gotmann’ın eserleriyle ‘’Biz Kimiz?’’, Yiğit Yazıcı ve Nilay Özenbay’ın çalışması ile ‘’Nereye Gidiyoruz?’’ sorgulanıyor.

Açıldığı günden beri her yıl Contemporary İstanbul’da yerini alan Gama Art Gallery’nin Küratörü Şule Altıntaş, ‘Bu yıl Contemporary Istanbul’a farklı bir kurgu ile katılmayı uygun bulduk. Dünya çok hızlı bir değişim içinde, herkesin gelecekle ilgili endişeleri var ve günümüzdeki birçok anlamsız olaylara cevap arayan transit bir çağdan geçiyoruz. Düşünürlerin belki yüzyıllarca süren insan üzerindeki felsefi araştırmaları bir anda teknoloji tarafından alt üst edilebilir. İnsan robotlaştıkça her şey çok gereksiz gelebilir.
İşte tam bu yüzden hızlı ilerleyen dünyada insanların durup düşünmelerini istedik.’’ şeklinde katılım gerekçelerini anlattı.

14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek olan Contemporary İstanbul’da B1-142 No’lu Gama Art Gallery standını ziyaret edebilirsiniz.

Yiğit Yazıcı
Emilie Gotmann
Burcu Ürgüt

Başa dön tuşu