ETKİNLİKLERSERGİ

Gökhan Okur Baskı Resim Sergisi Platform A’da

Gökhan Okur Baskı Resim Sergisi, 29 Ocak – 23 Şubat 2022 tarihleri arasında Platform A’da sanat sverelerle buluşuyor. Sergiyi, 29 Ocak 2022 Cumartesi günü 16.00-20.00 saatleri arasında  sanatçının eşliğinde gezebilirsiniz.

GELENEKSEL YÖNTEMLER SANATÇILAR İÇİN BİR AYRICALIK

“Geleneksel yöntemlerin sanatçılar, özellikle de tasarımcılar için bir ayrıcalık olduğuna inanıyorum. Aynı zamanda teknolojinin sanatı ve tasarımı sürekli değiştiren, yeniden biçimlendiren ya da farklı boyutlara taşıyan bir faktör olduğunu düşünüyorum. Yaratım sürecinde bilgisayar teknolojisini geleneksel yöntemlerle birleştiriyorum. Bu sayede sayısal ortamda hızlı, çok seçenekli, matematiksel olarak kusursuz biçimler yaratmanın ayrıcalığı ile kâğıt, mürekkep ve baskı kalıbı kullanırken oluşan rastlantısal hataları yöneterek sonuca ulaşmaya çalışıyorum.

İNSANIN, DOĞAL OLUŞUMLARA KARŞI ‘AYRICA’ BİR SEÇENEK ÜRETMESİ

Çalışmalarımın felsefesini; doğaya karşı biçimler, yapılar ya da sistemler inşa edebilen canlılardan bir tanesi olarak insanın, doğal oluşumlara karşı ‘ayrıca’ bir seçenek üretmesi oluşturuyor. Sanatsal kaygılar ile yaklaştığım, sanatın temel ilkelerinden yararlandığım ve elbette grafiğin eşsiz görsel dilini kullanarak yürüttüğüm çalışmalarımda insana ait öyküleri ifade etmeyi tercih ediyorum.

Sanat ve tasarımın varlığı -diğer tüm alanlar gibi- insana bağlıdır, insan yoksa sanat ve tasarım da yoktur.”                                                                     

Gökhan OKUR

08.01.2021, Lefkoşa, KKTC

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu