KİTAPSANATTAN

Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Kitap İllustrasyonları”

GÜRBÜZ DOĞAN EKŞİOĞLU’NUN “KİTAP İLLUSTRASYONLARI” SERGİSİ SCHNEIDERTEMPEL SANAT MERKEZİ’NDE…

Grafik tasarımcı, illustrasyonlarıyla dünya çapında tanınan, New York Times gazetesi O-Ed sayfası, Book Review eki, Forbes, Atlantic Mountly dergileri gibi çok önemli yayınlarda da çizimleri bulunan Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun kitap illustrasyonlarından oluşan sergisi Schneidertempel Sanat Merkezi’nde açıldı.

Gürbüz Doğan Ekşioğlu sergi ile ilgili şunları söyledi:Schneidertempel Sanat Merkezi’nde 2004-2008 yılları arasında Milliyet Gazetesi’nin kitap eki için yaptığım kapaklarla, 1980’li yıllardan başlayarak bugüne kadar yaptığım kitap konulu illüstrasyonlarımdan oluşan  bir seçkiyi sergiliyoruz. Her kitap ayrı bir dünya, ayrı bir evrendir, kitap bazen karanlıktaki fener, bazen uçurumdaki köprü, bazen kuşun kanadı, gökyüzündeki güneş, topraktaki çiçektir. Arkadaştır, dosttur, her şeydir. Kitabın verdiği ilham ve çağrıştırdığı imgeler bitmek bilmez… Bu sergiden sonra da kitap konulu illüstrasyonlarımı sürdüreceğim; benim için bir ömür boyunca sadece kitap ile ilgili resim veya illustrasyon yapmak mümkündür.”

Sanatçının, kitap illustrasyonlarının yanı sıra çok önemli yazarlarla ilgili çizimlerinin yer aldığı sergi 12 Ocak 2020 tarihine kadar Schneidertempel Sanat Merkezi‘nde ziyaret edilebilir.

Schneidertempel Sanat Merkezi
Bankalar Cad. Felek Sok. No: 1
Karaköy/İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı