MÜZİKSANATTAN

Haluk Levent ile Cumhuriyet Coşkusu

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde Cumhuriyet’in 95. yılında düzenlenen yürüyüş 200 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleşti. Nilüfer Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında sahne almak için Bursa’ya gelen sevilen sanatçı Haluk Levent de verdiği konserle yüzbinlere Cumhuriyet coşkusu yaşattı.

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda düzenlenen yürüyüşe Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, eşi Seden Bozbey, CHP Bursa Milletvekilleri Erkan Aydın, Nurhayat Kayışoğlu, CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal, CHP’li yöneticiler, sivil toplum örgütü temsilcileri ve 200 bini aşkın vatandaş katıldı. Türk bayrakları ile kırmızı beyaza bürünen FSM Bulvarı’nı dolduran halk, sloganlar ve şarkılar eşliğinde hep birlikte yürüyerek Cumhuriyet’e sonsuza dek sahip çıkacaklarının mesajını verdi. Yürüyüş Hastane Alanı’nda sona erdi.

Hastane Alanı’nda Haluk Levent Konseri ile devam eden Cumhuriyet kutlaması görsel bir şölene döndü. Haluk Levent şarkılarıyla coşan kalabalıklar, İzmir Marşı’nı da birlikte söylediler. Coşkulu kalabalık, konser sırasında telefonlarının ışıklarını açıp kapayarak kutlamaları görsel bir şova dönüştürdü. Ayrıca ışık ve havai fişek gösterilerinin renk kattığı gecede Haluk Levent, geçmişten günümüze sevilen şarkılarını seslendirdi.

Fotoğraf-Video: Ali Rıza Durmaz

Başa dön tuşu