SANATTANTİYATRO

‘Hangisi Karısı’ İlk Gösterimini Yaptı

EPİZOT Görsel Sanat yapımı ve İrfan Kangı’nın yönettiği sevilen tiyatro oyunu “Hangisi Karısı” bu akşam Akatlar Kültür Merkezinde seyirci ile buluştu.

Zeynep Beşerler ve Selen Soyder’in boşrellerde olduğu oyunda, Ahmet Kayakesen, Ömür Özdemir, Göktuğ Derici, Giray Mert Özdenoğlu, Şahin Öztürk rol alıyor.

Bodvil tiyatrosunun usta yazarı Ray Cooney’in yazığı oyun, bir taksicinin iki eşi arasında düzenli giden hayatının bir kaza sonucu aksaması sonra gelişen bir dizi komik olaylardan oluşuyor.

Oyunun ilk gösterimine Somer Karvan, Şebnem Schaefer, Berk Üzrek gelenler arasındaydı.

Oyun Hakkında

John Smith Londra’da bir taksi şoförüdür. John’un birbirinden farklı iki hayatı, Londra’nın farklı bölgelerinde iki evi vardır ve de resmi olarak evli olduğu iki eşi: Mary ve Barbara. Çok sıkı bir zaman programı yaparak iki evliliğini de hiç şüphe çekmeden devam ettiren John, bir akşam yaşlı bir kadını hırsızlardan kurtarmak isterken gözünü hastanede açar. Hırsızlık olayını araştıran dedektiflerin sorularıyla John’un bütün düzeni bozulmak üzeredir. Üst kat komşusu Stanly’den yardım ister ancak Stanly yardım etmekten çok işleri daha da karıştıracaktır. Barbara’nın yeni komşusu Bobby’nin de dahil olmasıyla olaylar içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.

Tür: Komedi
Yazan: Ray Cooney
Yönetmen: İrfan Kangı
Oyuncular
Zeynep Beşerler, Selen Soyder, Ahmet Kayakesen, Ömür Özdemir, Göktuğ Derici, Giray Mert Özdenoğlu, Şahin Öztürk

EPİZOT Görsel Sanat Hangisi Karısı

Haber-Fotoğraf-Video: Nasuh Bektaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu