SANATTAN

Hazar Kısa Film Yarışması

[quote_left author=””]Hazar ülkelerini mercek altına alan dergi Hazar World, herkesi Hazar Kısa Film Yarışması’na bekliyor.[/quote_left]

Akademik çalışmaların yanı sıra medyada da etkinliğini sağlamlaştıran Hazar Strateji Enstitüsü’nün basılı yayınlarından Hazar World dergisinin organize ettiği “Hazar Kısa Film Yarışması 2014” başlıyor.

Yeni fikirleri desteklemeyi ve kısa film kültürüne katkı sağlamayı amaçlayan Hazar World, Hazar bölgesinin kanayan yarası olan Dağlık Karabağ sorununu gündeme taşıyor. Hazar World dergisinin düzenlediği “Ermenistan İşgali Altındaki Dağlık Karabağ” temalı kısa film yarışması, kısa film yapımcılarını ve yönetmenlerini desteklemek, kamuoyunu doğru bilgilendirmek ve farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Savaş yılları, savaşta şehit düşenler, gaziler, savaş sonrası göçe zorlanan kadın, çocuk ve yaşlılar; göçmenlerin sorunları, yaşamları ve adaptasyon süreçlerinin ele alınacağı yarışma kapsamında 23 bin TL ödül dağıtılacak. Kurmaca, Belgesel, Animasyon, Canlandırma ve Deneysel türlerinin kabul edileceği yarışmada birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin TL, üçüncüye 5 bin TL, jüri özel ödülüne hak kazanan filme ise 1,000 TL ve Apple iPad Mini 16GB Wi-Fi Tablet verilecek.

Ön seçici kurulun değerlendirmeler sonucu belirleyeceği 10 film finalde yarışacak. Kısa film başvuruları, “en az 5, en çok 20 dakika süreli” olmak üzere alınacak. Başvuru süresi 31 Ocak 2015 tarihinde sona erecek.

Başvuru formu doldurularak filmin 2 adet DVD kopyası ile birlikte aşağıdaki adrese gönderilecektir:
Maslak Meydan Sok. Veko Giz Plaza No:3 Kat:4 D:11-12 Maslak Şişli, İstanbul, Türkiye 34398Başvuru tarihi: 01 Kasım 2014 – 31 Ocak 2015

Ön eleme tarihi: 09 Şubat 2015

Son eleme ve sonuç açıklama tarihi: 16 Şubat 2015

Ödüllerin takdimi: 16 Şubat 2015

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı