ETKİNLİKLER

İstanbul Fotoğraf Galerisi & Mahzen Photos ‘Şehir Günlükleri’

Mahzen Photos’un Şehir Günlükleri adlı sergisi 16 Nisan – 14 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Fotoğraf Galerisi’nde sergilenecek.

Fotoğrafçılar İstanbul Fotoğraf Galerisi’nde, Cennet Kuşca, Erdem Varol, Onur Gökkuş, Onur Korkmaz, Serkan Çolak ve Sinan Kılıç, her biri kendi şehir günlüklerini seri fotoğraflarla oluşturdular.

Serkan Çolak, bir okulu, ögrencileri ve yaşamları birbirinden ayırmak için örülen beton sınırı konu alıyor “Duvar” adlı çalışmasında. Şehir rüyalarını, kendinize karşı dürüst olursanız, fotoğrafınız gerçek olur düşüncesi ile özetliyor Onur Gökkuş. Cennet Kuşca “İç Ses” adını verdiği seride, doğduğu şehre görsel bir yolculuk yapıyor. Attığı her adım onu denizle buluşturuyor. Mesafeler; tek bedene, kısıtlı zamana, sınırları olan bir mekana sıkışıp kalmanın yarattığı huzursuzluk ve varlığından huzur duyduğum canavarlara dair biriktirdiğim hikayelerimdir diyor Erdem Varol. Şehir ve yaşam mottosu fotoğrafları ile Sinan Kılıç; görünen ya da görünmeyen bir çokluktur diye tanımladığı kentin sesi olmaya çalışıyor. Onur Korkmaz, son tüketim tarihi geçmiş bir kentti, tarihi geçmiş bir filmle ve biraz da günübirlik hikayelerle inşa ediyor “Leke” adını verdiği çalışmasını.

Tarihler: 16 Nisan 2016 Cumartesi – 14 Mayıs 2016 Cumartesi

İstanbul Fotoğraf Galerisi

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mah. Tel Sok. N:8/2 Beyoğlu İstanbul
Telefon: 0212 237 36 52

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı