ETKİNLİKLER

Istanbul Performance Art Atölye – Bihter Çelik ‘Bir İş Var’

Istanbul Performance Art, performans sanatının disiplinlerarası yaklaşımı ile ilişkide olduğu sanat dallarını kapsayan atölyeler serisi düzenliyor.

Küratörlüğünü Pınar Derin Gençer‘in üstlendiği serinin ilki olan ‘Performatif Çizim Atölyesi’, mimar/akademisyen Yrd.Doç.Dr. Ozan Avcı tarafından 17 Şubat tarihinde Studio-X iş birliği ile gerçekleştirildi. Serinin ikincisi ‘Bir İş Var’, mimar/-trak’ın kurucusu Bihter Çelik tarafından 29-30-31 Mart 2018 tarihlerinde Studio-X iş birliği ile gerçekleştirilecektir.

Tarih: 29-30-31 Mart, 2018

Süre: 12:00-18:00

Mekan: Studio-X Istanbul

Adres: Meclis-i Mebusan Caddesi 35A 34427 Istanbul, Türkiye

Katılımcı sayısı 18 kişi ile sınırlıdır. Atölyeye katılım ücretsizdir. Atölye dili Türkçe’dir.
Atölyeye kayıt ve detaylı bilgi için ‘Bir İş Var’ konu başlığı ile ad/soyad, meslek, telefon numarası bilgileriniz ile [email protected] adresine e-mail atabilirsiniz.

Bihter Çelik Kimdir?
Mimar / İTÜ. 2011’de mezun olduktan sonra arkadaşları ile -trak*ı kurmuştur. Sürdürülebilir geçici tasarımlara kafa yoran Bihter, Saatleri Ayarlama Ensitüsü’nden hareketle her objenin bir ruhu olduğuna inanır. Yeni dünyanın tanımladığı tipik- makerlardan biri olmasa da, elle üretmeyi seven, küçük ölçekli bir el işçisidir. *-trak, genç tasarımcıların ortak üretimlerine taktıları son ek. Mimarlık formasyonundan gelen ancak farklı konulara yoğunlaşan bir grup genç tasarımcının ortak projeler yürütmek için 2011 yılında başlattıkları -trak, araştırma ve üretim ortamının ismidir. Katılım ve yatay örgütlenme kavramlarını benimseyen -trak, tasarımcılara işbirliğine açık, esnek bir altyapı ve bir iyelik eki sunar.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı