ETKİNLİKLERKONSER & MÜZİK FESTİVALİMÜZİKSANATTAN

İTALYA’YA KISA BİR YOLCULUK “NAPOLİTEN KONSERLERİ”

Duygu yüklü İtalyan halk şarkılarından oluşan konser, sanatseverleri bekliyor.

Haber: MELİKE BİRGÖLGE

İstanbul Devlet Opera ve Balesi tenorlarının sahne aldığı, geçtiğimiz sezonlarda seyircinin beğenisini kazanan, duygu yüklü İtalyan halk şarkılarından oluşan “Napoliten Konseri”,  İtalya’ya kısa bir yolculuk niteliğinde.

YER YER HÜZÜN, YER YER DE NEŞE!

Konserdeki şarkılara yer yer hüzün, yer yer de neşe hakim olurken, E.di Capua, F.P Tosti, E. De Curtis, R.Falvo, L. Denza, C.A.Bixio, G.Cottrau, R.Leoncavallo, S. Cardillo gibi değerli bestecilerden eserler seslendirilecek.

“l’te vurria vasa”, “Mattinata”, “Non ti scodar di me”, “Fenesta Che Lucive”, Dicitencello Vuie”, “Tu ca nun chiagne”, “Torna a Surriento”, “Mamma”, “Marechiare”, “O sole mio” ise konser programında yer alan eserlerden bazıları.

Konserde Besnik Ademoğlu, Serkan Bodur, Berk Dalkılıç, Can Reha Gün, Yoel Keşap, Ufuk Toker ve Onur Turan’a piyanist Hüseyin Kaya eşlik edecek. Konserin sahne kurgusu Hüseyin Kaya’ya ışık tasarımı ise Taner Aydın’a ait.

Konser, bu sezon 13 – 14  Aralık 2019  ve 28 Şubat 2020 tarihinde Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi‘nde, 13 Ocak 2020 tarihinde ise Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi‘nde seyirciyle buluşacak.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı