SANATTAN

Kazuhiro Tsuji’nin Olağanüstü Frida Heykeli

Gerçek gibi!

Los Angeleslı heykeltıraş Kazuhiro Tsuji, hipergerçekçiliğin en güzel örneklerinden birini, son yaptığı Frida Kahlo heykeliyle ortaya koydu. İki altın el üzerinde yükselen Frida büstü o kadar gerçek ki, az sonra ağzından birkaç kelime dökülecekmiş gibi duruyor. Sanatçının hayranları için heykelin gözlerinin içine bakmak dahi zorlayıcı olabilir.

Tsuji, üretim süreciyle ilgili “Empati benim sürecimde birincil rehber. Bir çeşit suskunluk, merakınızla oynayan ve o gözlerin arkasında hangi düşüncelerin gizlendiğini merak ettirecek bir belirsizlik için çaba harcıyorum.” diyor. Frida heykelinde tam da bu söylediği şeyi başarmış gibi duruyor.

Kazuhiro Tsuji frida kahlo gercek gibi heykel 2Kazuhiro Tsuji frida kahlo gercek gibi heykel 3Kazuhiro Tsuji frida kahlo gercek gibi heykel 1Kazuhiro Tsuji frida kahlo gercek gibi heykel 4Kazuhiro Tsuji frida kahlo gercek gibi heykel 5Kazuhiro Tsuji frida kahlo gercek gibi heykel 6Kazuhiro Tsuji frida kahlo gercek gibi heykel 7Kazuhiro Tsuji frida kahlo gercek gibi heykel 8

(www.nolm.us)

ZEYNEP İLAN

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı