FOTOĞRAFSANATTAN

Kıbrıs 5. Uluslararası Aksa Fotofest Fotoğraf Yarışması Başladı

2 kıta ve 5 ülkede faaliyet gösteren Aksa Enerji’nin sponsorluğunda Kıbrıs’ta bu yıl beşincisi düzenlenen Uluslararası Aksa Fotofest yarışmasına başvurular başladı.

Kıbrıs’ta fotoğraf sanatını yaygınlaştırmak ve desteklemek amacıyla her yıl düzenlenen Uluslararası Aksa Fotofest fotoğraf yarışmasında bu yılın temaları “İnsan Portreleri” ile “Sağlık ve Umut” olarak belirlendi.

15 Aralık 2020’ye kadar başvuruların yapılabileceği yarışmanın sonucunda dereceye giren fotoğraflara toplamda 13 bin TL’lik ödül dağıtılacak.

Kıbrıs dahil olmak üzere 5 ülkede faaliyet gösteren Aksa Enerji, düzenlendiği ilk yıldan beri destekçisi olduğu “Kıbrıs Uluslararası Aksa Fotofest Yarışması”nın bu yıl da isim sponsorluğunu üstlendi.

Her yıl olduğu gibi binlerce fotoğraf sanatçısının katılacağı yarışmada bu yıl Covid-19 sebebiyle sağlıklı bir yaşamın önemine dikkat çekebilmek amacıyla temalardan biri “Sağlık ve Umut” olarak belirlendi. Bir diğer tema olan “İnsan Portreleri“nde ise kalplerdeki duyguların fotoğraflarda hayat bulması hedefleniyor.

15 Aralık 2020 tarihine kadar  www.aksaenerjikibris.com adresinden başvuruların kabul edileceği yarışmada birinci olan eser Aksa Özel Ödülü’nü kazanarak 5 bin TL’lik ödülün sahibi olacak. Ayrıca, her iki tema özelinde iki adet 2 biner TL’lik başarı ödülü dağıtılacak. Yarışmanın sonuçları 25 Aralık 2020 tarihinde www.aksaenerjikibris.com adresi üzerinden açıklanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu