FOTOĞRAFKENT & MİMARİSANATTAN

Mimar portreleri ‘FORM.AL’ mimarlık ve sanat dünyasını buluşturuyor!

Mimar Enis Öncüoğlu: “Görsel hafıza ve algıda seçicilik mimarlıkla beraber gelişen bir refleks oldu”

Kalebodur’un mimarlık kültürüne katkıda bulunmak amacıyla desteklediği ‘FORM.AL’ fotoğraf sergisi; mimarlık, tasarım ve sanat dünyasının önemli isimlerini bir araya getiriyor.

Öncüoğlu Mimarlık‘ın sahibi Enis Öncüoğlu‘nun çektiği mimar portrelerinden oluşan ‘FORM.AL‘ sergisi, 21 Haziran Cuma akşamı iş, sanat ve cemiyet hayatından önemli isimlerin katılacağı özel bir davetle kapılarını açıyor.

Kalebodur‘un ev sahipliğinde Pilevneli Dolapdere‘de sanatseverleri ağırlayacak ‘FORM.AL‘ sergisi, 21 Haziran-9 Temmuz 2019 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.

Üyesi olduğu mimarlar meslek grubunun yaşayan her nesilden kişilerini kamerası ile buluşturan Enis Öncüoğlu, portre fotoğrafa yönelik ilgisini şöyle anlatıyor: “Görsel hafıza ve algıda seçicilik mimarlıkla beraber gelişen bir refleks oldu. Son birkaç sene öncesine kadar, sadece kentler, mimari ve seyahatler ile sınırlı fotoğraflar çekiyordum. Çevremdeki insanlar ve duygularını kadrajımda görmek, benim ilgimi daha fazla çekmeye başladı. Özellikle yakın çevrem ve mimar dostlarımı her ortamda fotoğraflayarak geniş bir arşiv oluşturdum.”

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı