ETKİNLİKLER

Mixer “PRINTED” Sergi Serisi

Mixer, 2014 yılından itibaren her sene gerçekleştirdiği “PRINTED” sergi serisinin 4. edisyonunu bu sene 19 Nisan – 2 Haziran 2018 tarihleri arasında izleyiciyle buluşturuyor!

Sanatın ulaşılabilir olması gayesiyle yola çıkan Mixer, 2014 yılından itibaren her sene farklı baskı teknikleri ile üretilmiş orijinal baskı eserlerin yer aldığı “PRINTED” sergi serisine ev sahipliği yapıyor. Bu sene 1900’lü yıllardan günümüze uzanan bir aralıkta hazırlanan seçki, litografi, serigrafi ve gravür başta olmak üzere farklı baskı tekniklerini ve Fotoğraf Uygulama ve Araştırma Merkezi (FUAM) atölyelerinde oluşturulmuş olan fotokitaplar ile Komet ve Bengisu Bayrak‘ın sanatçı kitaplarını bir araya getirerek baskının tarihçesine odaklanıyor.

“Printed ’18” sergisi, üç ana başlıkta toplanabilecek geleneksel baskılar gravür, litografi ve serigrafi tekniklerinin örneklerini 57 ayrı sanatçının ifade biçimi üzerinden izleyiciyle buluşturuyor. Sergi kapsamında baskı tekniklerinin tarihçesi, katalog metinleri ve sergi süresince yapılacak olan atölye çalışmalarıyla vurgulanıyor. Mixer kurucusu Hamit Hamutçu, serginin odak noktasını şöyle anlatıyor: “Gravürden litografiye, serigrafiden üç boyutlu yazıcılara kadar farklı tekniklerle üretilen eserleri gösterirken, baskı işlerin arka planındaki yaratıcı sürece ve seçilen tekniğe göre son derece karmaşık olabilen ve ciddi ustalık gerektiren üretim detaylarına ışık tutabilmeyi amaçlıyoruz.”

Tracey Emin, Abidin Dino, İpek Duben, Mehmet Güleryüz, Selma Gürbüz gibi usta isimlerle birlikte bu alanda uzmanlaşmakta olan genç sanatçıların da işlerinin yer aldığı, bu sene dördüncü edisyonu gerçekleşen “Printed ’18”, 19 Nisan ve 2 Haziran 2018 tarihleri arasında görülebilir.

Açılış: 19 Nisan Perşembe  Saat: 18:30 – 20:30

Mixer
Mumhane Cad. No: 50, Giriş & -1. Kat
Karaköy, İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Sanatçılar
Autumn Ahn, Mustafa Akkaya, Bench Allen, Nancy Atakan, Filiz Başaran, Bora Başkan, Sena Başöz, Bedri Baykam, Eren Bayrak, Ozan Bilginer, İsmet Değirmenci, Sinan Demirtaş, Mert Diner, Abidin Dino, İpek Duben, Tracey Emin, Gökçe Er, Nermin Er, Hayri Esmer, Umut Germeç, Mehmet Güleryüz, Selma Gürbüz, Desen Halıçınarlı, Ali Kabaş, Aslıhan Kaplan Bayrak, Mehmet Koyunoğlu, Raziye Kubat, Katharine Libretto, Melis Önalan Altıparmak, Ece Öz, Cem Öztürk, Burcu Perçin, Zsofia Schweger, Erinç Seymen, Zeynep Perinçek Signoret, Eda Soylu, Suzanne Stroebe, Mithat Şen, Ali Şentürk, Gaurab Thakali, Fevzi Tüfekçi, Mediha Didem Türemen, Sezin Türk Kaya, Damla Yalçın, Kemal Yıldız, Bahar Yürükoğlu

Sanatçı Kitapları
M. Cevahir Akbaş – Istanbul Express Ways, Bengisu Bayrak – Unutuşun Kitabı, Giorgio Caione – She Dreamt About a Valley in the Caucasus, Sinem Dişli – İntiba, Volkan Kızıltunç – Petit Paquette, Komet – Merak Bir, Aslı Narin – Die Welle, Yusuf Murat Şen – Fading Away, Toros Mutlu & Murat Altıntaş – Kumpanya, Serkan Taycan – Agora Set

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı