MÜZİKSANATTAN

Moğollar’dan Muhteşem 50.Yıl Konseri

Moğollar Grubu, 50. Yıllarını dün akşam Zorlu Performans Sanat Merkezinde verdikleri muhteşem bir konser ile kutladılar.  

Günlerdir merakla beklenen konser nefes kesti. Zorlu Performans sahnesini dolduran seyirciler yaklaşık üç saatten fazla süren konsere doyamadılar. Birçok konuk sanatçının katıldığı konser saat 21.30’da başladı. Konser bittiğinde saatler 01.00’a yaklaşıyordu. Seyirciler daha daha diye tempo tuttular. Konsere birçok ünlü isim de dinleyici olarak katıldı.

Konserin sunumunu İzzet Öz yaptı. Konserde Nebil Özgentürk‘ün hazırladığı Moğollar Belgeseli gösterildi. Moğollar konseri olunca Cem Karaca, Barış Manço da unutulmadı. Hem belgeselde hem de şarkılarla ölümsüz iki isim de anıldı. Barış Manço ve Cem Karaca’nın müzik hayatlarında Moğolların önemi büyüktü.

50.Yıla özel bu konserde Moğollar’a sahnede; başta grubun ilk solisti Aziz Azmet, eski davulcu Ayzer Danga olmak üzere, Nejat Yavaşoğulları, Harun Tekin, Hayko Cepkin, Hüseyin Turan, İzzet Öz, Nebil Özgentürk, Ezgi Aktan, Teoman, Duman, Bülent Ortaçgil, Ezhel, Halit Ergenç, Utku Ünal eşlik etti.

Cem Karaca, kendi ile özdeşleşmiş şapka ile ekrana yansıtıldığında Moğollar’ın solisti Emrah Karaca duygulandı. Daha sonra Cahit Berkay‘ın torunu sahneye geldi ve ‘Cahit Berkay, Moğollar’ın geleceği’ dedi.

50. Yıl Konseri, katılan bütün sanatçıların sahnede, Aşık Veysel‘in “Uzun İnce Bir Yoldayız” türküsünü birlikte söylemeleri ile son buldu.

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı