RESİMSANATTAN

Nesli Türk’ün tuvallerinde bedenin sınırlarını deneyimleyeceksiniz!

Genç kuşağın güçlü fırçalarından hem ressam olarak hem de bir çevirmen olarak Türkçe’ye kazandırdığı eserler arasında yer alan Paul Virilio’nun Sanat Kazası kitabı çevirisi ile dikkat çeken Nesli Türk’ün ‘Corpus Magnum’ başlıklı sergisi Galeri Merkur’de açıldı.

Sanatçı Nesli Türk, “Bedenin Hafızası (2011)” ve “Kara Duyu (2015)” sergileriyle hesaplaştığı duyumsamayı “Corpus Magnum” serisiyle başka bir plastiğe taşıdı. “Büyük Beden”in ya da “kadın oluşun” sınırlarını ve algılarını zorlayan sanatçı, izleyiciyi  ‘bakan mı’ ve ‘bakılan mı’ tarafta olduğu gerçekleri ile yüzleştiriyor.

Sanatçı sergideki işlerinde, büyük bir bedenin içinde hapsolan insanı tasvir ederken doğduğu andan ölümüne dek karşı cinse ait bir şeylerin bedensel ve ruhsal olarak taşımasına atıf da bulunarak ‘anima’ ve ‘animus’ kavramlarını hatırlatıyor ve arzularının peşinden giden insanın sınırları zorlamasına göndermeler yapıyor.

Sarsıntılı güncelliğiyle bedenin kıvrımlarını ve sancılarını sanatın diliyle aktaran Nesli Türk‘ün bu sergisini 1 Nisan 2019 tarihine kadar Galeri Merkur‘de ziyaret edebilirsiniz.

Galeri MERKUR
Mim Kemal Öke Cad. Erenler Apt.
No: 12 D: 2 Nişantaşı / İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Başa dön tuşu