ETKİNLİKLERSERGİ

No 238’den “Karantina Günlükleri’ Sergisi

İzmir’de görsel sanatlar alanında faaliyetlerini sürdüren bağımsız sanat inisiyatifi “No 238”, pandeminin başından bu yana yüz yüze yapacağı ilk etkinlik olan ‘Karantina Günlükleri’ adlı açık çağrılı serginin açılış kokteylini 15 Ekim 2021’de “KarantinaMekan” da gerçekleştiriyor.

Sergide açık çağrıyla belirlenen 26 sanatçının 26 eseri yer alırken, eş zamanlı olarak çıkarılacak yayın da açılışta izleyicilerle buluşacak.

No 238’ in sergi metninde yer alan açıklamada şu ifadelere yer veriliyor;
“Tüm dünyayı etkisine alan pandemi yaklaşık iki yıldır yaşamlarımızı derinden etkiledi ve belki de kökten değişimler yarattı. Şimdi kaldığımız yerden, yeniden, dönüşerek ve yaşamlarımızı dönüştürerek devam ediyoruz. Tüm bu süreç boyunca yaşamlarımızın değişim ve dönüşüm hallerini birer günlük olarak yansıtacak görüntülerle Karantina Günlükleri üst başlığı ile derledik.”

Sergide yer alan sanatçılar;
Almila Kuş, Arman Bozacı, Betül Sertkaya, Beyza Kılıçparlar, Birizana Erişmiş Cem Turgay, Dilara Pak, Elif Köse, Emir Sevim, Furkan Karapınar, Gözde Yenipazarlı, Gözde Mulla, Gülsel Şeker, Hakan Yaman, Hüseyin Opruklu, Ilgınsu Koçoğlu, İlknur Yavaşçı, Levent Aybars Özdemir, Meliha Coşkun
Müge Yorgancıoğlu, Ödül Zanbak, Özgür Yıldız, Sarp Keskiner, Solmaz Mercan, Şerife Aslan, Yusuf Aslan

Serginin küratörlüğünü ise Serkan Çolak ve Sinan Kılıç üstleniyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı