SANATTUBE

Open Performance Space işbirliği ile ZENA sordu MATHILDE yanıtladı!

Istanbul Performance Art, performans sanatı alanında bir ilk olarak blogger, vlogger ve artlogger’lar ile bir araya geliyor. Bu iş birliklerinin ilki vlogger Zena ile gerçekleşti.

Open Performance Space ile tüm dünyada performans sanatçılarının üretim alanları izleyicilere açılıyor. Seri Paris doğumlu Fransız/Türk performans sanatçısı Mathilde Melek An‘ın atölyesi ile başladı. 9 Aralık 2017 tarihinde sanatçının performans sanatı ve ilişkide olduğu sanat dallarına yaklaşımlarını inceleme olanağı yaratan bir seçkinin de sergilendiği alan 14:00-20:00 saatleri arasında Pınar Derin Gençer küratörlüğünde ziyarete açıldı. vlogger Zena ve Istanbul Performance Art iş birliğindeki serinin ilkinde ise Zena sordu Mathilde yanıtladı.

Open Performance Space Hakkında

Stockholm ve İstanbul merkezli Open Performance Space tüm dünyada izleyicilere performans sanatçılarının üretim alanlarını deneyimleme imkânı sunan açık bir performans alanıdır. İzleyen ve izlenilen ayrımının sorgulandığı, sınırların belirsizleştiği ve rollerin yer değiştirmeye başladığı performans sanatında halen sahne iktidarını üzerinden atamamış izleyicinin ve performans sanatçısının, bu kimliklerden uzaklaşarak beraber deneyimledikleri anlar süreci oluşturmayı hedefler. Sanatçıların performans sanatı ve ilişkide olduğu sanat dallarına yaklaşımlarını inceleme olanağı yaratan Open Performance Space sergiler, performanslar, gösterimler, konserler, okumalar, konuşmalar gibi çeşitli etkinlikler sunar. Open Performance Space, Pınar Derin Gençer kurucu küratörlüğünde Istanbul Performance Art tarafından organize edilmektedir.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı