SANATTANTİYATROTİYATRO OYUNLARI

‘Otelde Cinayet’, Perdelerini Açtı

Duru Tiyatro’nun yeni komedi oyunu “Otelde Cinayet”in prömiyeri, 2 Aralık Perşembe akşamı 20.00’de Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde gerçekleşti.
İhanetle ve cinayet planlarıyla örülü komik bir aşk üçgenini Ayumi Takano, Cem Yanılmaz ve Ali Dağhan Balaban’ın eğlenceli performanslarıyla sahneye taşıyan oyun, ilk gösteriminde sık sık kahkahalarla bölündü.
“Otelde Cinayet”, prömiyerinin hemen ardından 3 Aralık Cuma ve 4 Aralık Cumartesi akşamları da saat 20.00’de Duru Tiyatro Ataşehir’de sahnelenecek. 

Sam Bobrick ve Ron Clark’ın kaleme aldığı, Ekin Tunçay Turan’ın dilimize çevirdiği “Otelde Cinayet”, bol şamatalı bir kara komedi oyunu. Genel sanat yönetmenliğini Emre Kınay’ın üstlendiği oyunun yönetmen koltuğunda Cem Yanılmaz oturuyor. “Otelde Cinayet”te sahneyi Ayumi Takano, Cem Yanılmaz ve Ali Dağhan Balaban paylaşıyor. 

Mitchell Lovell ve Arlene Miller birbirlerini deliler gibi seven bir çifttir. Ancak bir problem vardır: Arlene’nin kocası Paul Miller. İki sevgilinin Paul’ü ortadan kaldırmak için kurdukları cinayet planı, komik ve bir o kadar da karmaşık bir duruma dönüşecektir.

Yönetmen yardımcılığını Barış Ulusoy’un, reji asistanlığını Yağmur Arıkan’ın yaptığı “Otelde Cinayet”te ışık tasarımı Erkan Kalkan’ın, kostüm tasarımı Ezgi Özcan’ın, afiş tasarımı ise Ahmet Erdoğan’ın imzasını taşıyor. 

İki perdelik “Otelde Cinayet” oyunu prömiyerinin hemen ardından 3 Aralık 2021 Cuma ve 4 Aralık 2021 Cumartesi akşamları da saat 20.00’de Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde seyirciyle buluşacak. Oyunun biletleri biletix.com ve biletinial.com adreslerinden temin edilebilir. 

“OTELDE CİNAYET”

DURU TİYATRO

Yazar : Sam Bobrick – Ron Clark

Çeviren : Ekin Tunçay Turan

Genel Sanat Yönetmeni : Emre Kınay

Yönetmen : Cem Yanılmaz

Yönetmen Yrd. : Barış Ulusoy

Işık Tasarım : Erkan Kalkan 

Reji Asistanı : Yağmur Arıkan 

Kostüm Tasarım : Ezgi Özcan

Afiş Tasarım : Ahmet Erdoğan

Tür : Komedi 

Süre : 120 Dk./ 2 Perde

Oyuncular : Ayumi Takano

Cem Yanılmaz

Ali Dağhan Balaban

Adres: Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi

Barbaros Mah. Kızılbegonya Sok. No. 10 A -1 Ataşehir/İstanbul

Tel: 0216 338 56 86 – 0549 553 19 79

Bilgi için: durutiyatro.com

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı